Don´t hurt trees!

21. dubna 2009 v 21:56 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
Poslední dobou se vám dějou takový věci! Z pátka na sobotu byla nezapomenutelná akce u Johanky. Původně jsem o tom chtěla napsat uplně všecko, ale jelikož by toho bylo fakt hodně, tak se mi nechtělo:D Třeba někdy...

Jde o to, co se dělo dneska. To jsem opravdu nečekala. V neděli, když měl brácha narozkovou oslavu, nám babička jen tak mimořečí sdělila, že se budou kácet všechny stromy v ulici, kde mam školu.
Měli začít už včera, ale naštěstí se tak nestalo. Tudíž dnes. Přišla jsem do školy s depresí a vidinou vraždy a co to nevidím. Hned v hale petice proti kácení těch stromů. No jistě že jsem neváhala ani vteřinu. Abyste tomu rozuměli.
Město dostalo peníze a rozhodlo se uděla tou ulicí novou kanalizaci. A když už to budou kopat, tak si udělají novou silnici a chodníky. A všechny ty stomy jim v tom prý překáží! To je prostě několik set metrů dlouhá lipová alej. Jsou to snad nejstarší stromy ve městě. Kolem 100 let. Perfektně zdravý a krásný. Jenže starostce se to nelíbí. Tak je nechá vykácet. Udělá z toho moderní ulici a zasází tam ty malý košťata co jsou všude.
To je krása moderního světa, že?
Ovšem což jsem nečekala, dalo se čekat, že Špéra si to nedá líbít. Teda spíš žáci. U nás je spousta přírodních ´lidí´, a neni jim to ukradený. Kromě tý petice jsme to vzali i dál. Tak po různu se scházeli a střídali skupinky nás všech na začátku aleje. Včera někteří udělali moc pěkný plakáty a dali je k těm okřížkovaným stromům.
Byl to strašný chaos, prože nikdo nevěděl moc o co jde a co máme a můžeme dělat. Strašně dlouho se čekalo na televizi, kam někdo volal. Nakonec kupodivu přijeli a my zdrhli z dílen. I když třídní nás varovala, že to bude průser. Všechno jedno. Byla tam s námi češtinářka a dost se v tom angažovala. Stejně jako pár dalších špéráků.
No takže nás tam bylo pár desítek, z toho hrozně moc záběrů a v televizi asi 2 minuty. Ale to nevadí, aspoň něco. Až na to co řekla starostka.
My nakonec věděli, že ty stromy prozatim nepokácej, stejně tak, že nedokážem zachránit všechny. A ta ´milá´paní v televizi řekla, že je pokácej koncem srpna, protože teď v nich jsou práci. A veverka!

A protože koncem srpna tu nebudou skoro žádný špéráci, aby se jí do toho pletli.
Ale do tý doby máme aspoň nějakej čas se do toho pořádně pustit a i když už začali rozhrabávat silnici, mužem najít způsob, jak zachránit aspoň pár těch starejch nádhernejch lip....
Tož... chtěla jsem to říct uplně jinak, ale to nevadí. Na jednu stranu to byla sranda a na druhou smutná a vážná věc. Takový trochu hippies a greenpeace:D
Ale co jsem chtěla říct hlavně... Konečně jsem si na chvíli připadala, že to co dělám má nějakej smysl. Že je to k něčemu dobrý. Že... je to to, co bych měla dělat a co chci.
Prostě... konec konců, pro elfa neni přirozenější věc, než chránit přírodu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters