Florentský deník Den 1. a 2.

10. května 2009 v 16:41 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
4.5. Pondělí
Někdy kolem 5 odpoledne jsme se všichni sešli u Špéry a pokusili se naskládat do autobusu. Všude strašný chaos. Je s námi 5 učitelů. Sedím vedle Johanky nad pravým zadním kolem. Přes uličku je Marťa a Lenka. Johy jsme všichni dlouho neviděli a setkání to bylo velice bouřlivé. Nechci se zase loučit. Teď ale poslouchám její zážitky posledních dní a jenom zírám, slova došla. Všichni vědí, že ta holka je blázen a ďábel. To je v pořádku. Ale když se to se*e, tak všechno. Ona si teda umí zadělat na problémy. Většina těch věcí ještě jde. Ale toto... Ona ví, že to byla blbost, ale nejde to vrátit zpátky. A přesvědčit některé o pravdě celé věci... Snad to nějak zvládnem. Kdybych věděla jak ji utěšit a pomoci...
Je asi 8 večer a jsme někde v okolí Českých Budějovic. Zaslechla jsem něco, že řidič neví, kde jsme. No potěš král:D

5.5. Úterý

10:30 Itálie je strašně divná. Už strašně dlouho sedíme v buse a jedem a jedem. Do nekonečna a ještě dál. S Johankou si sdělujeme novinky a u některých by bylo skoro lepší nevědět. Ale to bejvá.
Taky nám včera večer emigrovaly rozinky. Seděly si takhle mezi námi a pak najednou ne. ´Hele, kde jsou naše rozinky?´Byly pode sedačkou v Punkyho botách a tak různě. Ovšem ten autobuse je silně nepraktická věc, rozhodně nevhodná k dlouhodobýmu cestování. Nebo možná lidský tělo. Úplně všichni maj problém delší dobu sedět, aniž by je něco bolelo, nebo to začalo upadávat. Já už si snad lehnu hlavou dolu, jestli to pomuže:D
Jeli jsme přes Rakousko. To bylo nekonečně nudný. Tunel, hora, tunel, hora. Itálie. Tady je ještě víc nekonečnejch tunelů skrz větší hory. A mimo tunely je všechno nalajnovaný, rovný... Prostě divný. Všude. A to jsme ještě nebyli v přímým střetu s Italama. Projeli jsme Florencii, teď jedem do Pisy podívat se, jak neuměj ani rovně stavět(což je strašně zvláštní, vzhledem k tomu, že tu maj v lajnách stromy, kamení a snad i mraky) a pak zase zpátky do Florencie.

Možná že se i ubytujem v tý vile, co je ve skutečnosti hostel a pak se uvidí. Potřebujem pokoj pro 5, abychom mohly být všechny pohromadě. To jsem na to zvědavá. A dostali jsme list italských slovíček. Je to strašný. Nedá se to pamatovat a vyslovený to zní ještě vtipněji a blbě. Jestli na nás budou mluvit... Já jim řeknu že nerozumim a zkusim to anglicky. Nebo uteču:D
A eura! Nechápu. Jsou strašně nepřehledný, velký a fuj. Miluju český koruny.

14:00 Tak jsme byli v Pise. Krom věže je tam ještě bazilika, babtisterium? a ještě něco. Asi jsem předvedla vrcholný výkon, když jsem kupovala 3 vstupenky do baziliky italsky. Ale je toho moc a drahý, než aby se to stihlo všechno projít. Ovšem, bylo to celkem impozantní. Ten bílej mramor, všechno tak velký...
Teď se jedem konečně ubytovat a pak nám daj mapku, odjedem do města a kdo se do večera vrátí zpátky, něco asi vyhrál:D No prostě nám to tam ukážou a pak se starej. Johy je nějak kaput.

21:30 No hej:D Tak jsme skoro nastoupili do jinýho busu, vyhodilo nás to trochu jinde a pak jsme šli, nikdo nevěděl kam. Mapa se ukázala býti poněkud zavádějící, tak jsme spoléhaly na Aničky orientační smysl. To nakonec vyšlo a trefily jsme nakonec na zastávku. Oběhly jsme spoustu uliček a obchodů, ale ponožky nikde neměli.
No jinak jsem s Johy, Aničkou a Adélkou na pokoji, ta vila co je vlastně hostel vypadá z některých úhlů pohledu trochu hororově. A jak tak poslouchám, víc než kdy dřív přestávám chápat mezilidský vztahy. Asi proto/že jich moc nepěstuju. Tak divná věc.
Všechny tři tady chytaj stavy, že se jim stýská. Jen já jsem ráda, že jsem konečně mohla na delší dobu vypadnout daleko od domova. To, po čem se mi stýská neustále, neni doma a je úplně jedno, kde jsem já. Takže v tom jsem v klidu, ale chytaj mě jiný zajímavá stavy. A to jsme dneska přijeli. Chci to vidět za pár dní.
Asi si půjdu vyčistit zuby, tak namáhavá činnost! A pak si pustim Mp3. Anče a Adys se šly zhulit, tak kdo ví kdy a jak vypadajíc přijdou.

Šikmá věž a bazilika.
Lenka, Johanka, Adélka a Anička jdouce k budově, jejíž jméno si nepamatuju:D
Když stojíte pod Šikmou věží...
Když stojíte pod bazilikou...
Pohled do Aniččiny skříně:D
Pokračování příště
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters