Červen 2009

10 důvodů, proč přijde Apokalypsa

30. června 2009 v 22:05 | Achája Eressiel |  Proud Vědomí

10 důvodů, proč přijde Apokalypsa

1. Protože jsou povodně. Pořád častější. Pořád horší. Chystá se biblická potopa?
2. Protože letadla už vzduch neudrží
Nad tímhle světem už hvězdy neblikaj,
to jenom piloti v práci pijou.
Motory konkordů smutně zavzlykaj,
i když jsou někde nad Manilou..
3. Protože i když jste legenda, nezachrání vás to před smrtí. Může být někdo legenda, když žije?
4. Protože pořád nevím, jestli podejeme na Rock for people. I když jsem vyhrála vstupenku. VIP
5. Protože poslancům leží u srdce naše dobro a chtěj nám to dokázat státní maturitou.
6. Protože ty svině chtějí vykácet celou ulici u naší školy. Všechny ty starý lípy.
7. Protože nebe se nám chystá spadnout na hlavu. Každou chvílí.
8. Protože když né teď, tak v roce 2012. To už je blízko.
9. Protože Prasečí chřipka jistojistě zmutuje a nepůjde léčit.
10. Protože lidstvo si to zaslouží.

A protože 4 Jezdci Apokalypsy se na nás zaručeně děsně těší.V hlubinách

29. června 2009 v 18:23 | Achája Eressiel |  Poetic Tragedy
Něco z dřívějších hodin češtiny. Skupinová práce, ale když se k tomu skupina moc neměla, ujala jsem se toho. Byla to ale děsná sranda. Navíc to měl být teplý rybák, ale v zájmu bezpečnosti to padlo:D

V hlubinách
Dadaismus
Asociace na slova: Perleťová, červená, teplý, dech, noční, maska, sebevražedný, rybák

Perleťový rybák
Skrývající se za maskou noci
Hnán sebevražednými sklony
Bičován teplým větrem
V němž sráží se studený dech
Vrhl se do hlubin moře
V krvavé červeni
By tam zdech

A mlíko plný superschopností, to je věc:D

27. června 2009 v 23:16 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Strašně, strašně, strašně, ale opravdu strašně mi hrabe. To bude asi tim mlíkem. Eh, no spíš tim všim, co jsem do něj přidala:D Dala bych si ještě, ale kdo by se s tim vařil, když máma s bráchou můžou být každou chvíli doma? Asi za půl hodiny budou dávat Talentovaného pana Ripleyho! Jupííí:D O tom jsem toho tolik slyšela, že se nemůžu dočkat, až to uvidim. A doufat, že neusnu. Wendí mi toho hodně vyprávěla. A slíbila, že mi půjčí i tu knížku. Ale já vlastně ani nevim, jestlli ji má, nebo jen chtěla mít. A pan Ripley pokud vím, se stal předlohou jejímu panu Malcolmovi. A vůbec ke všem těm okolnostem, to musí stát za to.
Heh, před chvílí jsem dokoukala 3 sérii Heroes. Další se začně vysílat až... v září? No prostě někdy na podzim. Ale to je vám taková šílenost a mě to tak strašně baví:D Tak, že si to asi někdy pustím znova. Ale jeden se u toho hce učit anglicky a při tom sotva stíhá sledovat děj. Já posledních pár dní jen žasnu, jak někdo dokáže vymyslět něco tak provázanýho a složitýho. Museli celou dobu tohle všechno plánovat. No jej. Pochytila jsem možná pár nadávek, to se hodí:D I když na to je možná lepší Červený trpaslík, ale tam se nadává tolik, že to nejde stíhat. Ale třeba Smeghead...:D

I need someone special to save me

19. června 2009 v 16:34 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Ach Bóže. Is there someone to save me? Can anybody tell me what´s going on? If you open your eyes you see, that somethings is wrong. The world makes me crazy!
Já fakt už nevim. Jestli byly poslední týdny hektické, nemám slov pro tenhle. Doufala jsem, že už to všechno budu mít z krku. To že jsem včera byla doma a dodělala 7 prací pomohlo, ikdyž tu ještě jedna zbývá.
Doufala jsem, že pokud se mi povede dovalit domů, budu mít konečně aspoň na chvíli klid. Což oto, nikdo po mě nic nechce. Ale já už nemůžu. Potřebuju něco udělat. Vypadnout. Už zase mam pocit, že mě to tu dusí, že mě něco tlačí k zemi a nemůžu dýchat. Doufala jsem, že se to zpraví, až zítra pojedem na Sobofest. To by rozhodně pomohlo. Jenže všechny dobrý duše, co by se mnou jely, se už dobu nemůžou vyhrabat z postele a jen co se to povede, zase je něco sklátí. Je jen otázkou času, než se to stane i mně jestli to takhle půjde dál.

I feel like...i want to dance?

13. června 2009 v 17:05 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Už zase mě napadá, že svět se opravdu musel zbláznit. Nenalézám jiná vysvětlení. Žádná nedávají smysl. Někdo pravděpodobně řekl, že v 21. století se musí tančit! Včera jsme poprvé poslouchala nové Placebo. V nějaké recenzi stálo, že trochu přitvrdili. No ano, trochu jo. Ale ta druhá troška je trošku taneční. To jsem nečekala, ale nevadí. Už jsem si zvykla a byla jsem předem připravena na to, že nový Sunz jsou taky taneční. Ty zrovna poslouchám, asi po 4.
Ovšem, co je na tom super šílené, mě to vůbec nevadí. Kdyby mi někdo dal něco v podobném stylu, před rokem, nebo sotva před 6 měsíci, asi bych ho poslala... někam daleko. Ale dneska, mě se to líbí! Strašně se mi to líbí a chce se mi tancovat. Na tohle!
Přestávám chápat. Na jednu stranu mě štve, jak všichni měknou a jak už se nedá sehnat současná hudba, která by byla jako... Starý Hadry hadr. Prostě něco divokého, nespoutaného, jako se dělalo dřív. Nějaká tvrďárna(blbý slovo). Ale na druhou stranu, tyhle divně taneční věci, uchvacuje mě to. Nechápu to. Nechápu se.
Susz už skoro dohráli a pouštět si znovu Placebo, když jsem je naposled slyšela 2x včera večer, to by nebylo bezpečné. Musím vyhrabat něco dalšího v podobném stylu. Možná bych si zase mohla pustit poslední Good Charlotte. To mi dřív přišlo jako trochu moc disko, teď by to mohlo být akorát, ale stejně... Nebo mají už něco novějšího než Good morning revival?
Dnešek je... divná věc. Někdy k ránu jsem se najednou probudila a dusila jsem se. Jen tak. Měla jsem strašnou žízeň a nemohla dýchat. Lapala jsem po dechu a vypila tu polovinu sklenice co byla poblíž, tak že sjem se spíš topila. Ale pomohlo to, ne na žízeň, ale na vzduch... Divné. Taky se bez dechu budíte ze spánku?

Po 2 letech či století, Romance zůstává

3. června 2009 v 22:10 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Dočetla jsem Pýchu a předsudek, přesně jak jsem chtěla. A definitivně mi to vlezlo na mozek. Nebo na to, co zněj kdysi dávno zbylo.
Je to naprosto okouzlující a krásné. Včera jsme to samozřejmě nevydržela a pustila si znovu film. Nedá se to srovnávat. Ani jedno není špatně, nebo dobře. Každé je trochu jiné a obojí naprosto bezkonkurenčně skvělé a nádherné. Samozřejmě jsem se smála skoro u všeho, co bylo míněno jako těžká romantika. Nebo aspoň usmívala. A jen z důvodů mě sotva známých jsem propukla v pláč ke konci filmu, když Elizabeth byla na raní procházce a uviděla pana Darcyho, jak se blíží... Ta scéna mě tak ohromila, dojala a přiměla k depresi, že jsme se nemohla uklidnit ještě hodnou chvíli. Přesto, že jsem ten film viděla již mnohokrát. Knížka nebyla tolik přeslazená a přesto, nebo právě proto perfektní. Velice mě pobavilo, že na zadní desce psali, jak je ten román realistický. Možná tenkrát pro ně. Ale pro mě a teď je to příliš krásná pohádka a to vědomí, že je založena na dobových zvycích a běžném chodu tehdejšího života, to jí v mých očích dodává ještě na zajímavosti. Asi proto, že mám slabost pro všechny věci aspoň trochu dobové, skoro jedno z jakého období, i když mám pár oblíbených. Jako třeba počátek 19. století.
Zítra se pokusím stihnout knihovnu, abych to mohla vrátit a půjčit si nejlépe Rozum a cit, nebo aspoň Emu. Což znamená, že tahle nálada, to podivně slušně vytržení mě asi jen tak nepřejde, jestli moje plány vyjdou:)
Ale je ještě jedna důležitá věc, vlastně dvě, vztahující se přímo k dnešnímu datu. I když k duchu předchozího a budoucího řečnění se to moc nehodí. Ale to jsem celá já.
Dnes 3. června jso to přesně 2 roky od události tenkrát tak důležité.

A pan Darcy by taky nebyl od věci

2. června 2009 v 18:54 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Čtu Pýchu a předsudek. A strašně mi z toho hrabe. No, spíš mi to leze na mozek... teda na prázdnotu. Wenda to četla v zimě a měla neodbitnou náladu na plesy. Já se spíš nemužu zbavit sklonů myslet a skoro i mluvit jejich stylem. Tak slušně, uhlazeně a intrikářsky. Oni byli tenkrát strašní intrikáni. Hlavně dámy. A zjistila jsem, že u sebe nacházím některé rysy Elizabeth. A možná i trochu Mary, ale její charakter tam moc nebyl popsán. No, už je to tu zas, ta jejich slušnost. A to jsme to začala číst včera a už jsem zase za půlkou. Původní plán byl nechat si to na volby, až budu sedět v komisi, tenhle víkend, že bych to přečetla. Jenže to jsem netušila, že se k tomu dostanu dřív a že mě to tak chytne. A jelikož to asi brzy dočtu, budu muset do pátku najít něco jiného. Né, že bychom měli doma málo zajímavých knížek...
Dneska u nás odmatrurovala celá 4.B. S Nikčou jsem jim dělaly občerstvení, i včera. tomu se říká zlatnocká praxe. Ale teď budeme do pátku v dílnách, dodělávat ročníkovku. A příští týden ve zlatnictví. Tam se mi nechce.
V sobotu jsem jako paka byli ve škole, protože Špéra měla 125 let výročí založení. My tam měli být jako cvičené opičky ve skříni, výkladní. Samozřejmě na to většina z nás kašlala a lítali jsem všude po škole a na trzích. Všude byly totiž spousty starých nejen maturitních prací,co se běžně nevidí. A taky hrozně moc lidí. Odhadem se přišlo podívat asi 850. Ale nevím, jestli jenom absolventů nebo lidí celkem, protože to byl otevřený den dveří přeci.
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters