A pan Darcy by taky nebyl od věci

2. června 2009 v 18:54 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Čtu Pýchu a předsudek. A strašně mi z toho hrabe. No, spíš mi to leze na mozek... teda na prázdnotu. Wenda to četla v zimě a měla neodbitnou náladu na plesy. Já se spíš nemužu zbavit sklonů myslet a skoro i mluvit jejich stylem. Tak slušně, uhlazeně a intrikářsky. Oni byli tenkrát strašní intrikáni. Hlavně dámy. A zjistila jsem, že u sebe nacházím některé rysy Elizabeth. A možná i trochu Mary, ale její charakter tam moc nebyl popsán. No, už je to tu zas, ta jejich slušnost. A to jsme to začala číst včera a už jsem zase za půlkou. Původní plán byl nechat si to na volby, až budu sedět v komisi, tenhle víkend, že bych to přečetla. Jenže to jsem netušila, že se k tomu dostanu dřív a že mě to tak chytne. A jelikož to asi brzy dočtu, budu muset do pátku najít něco jiného. Né, že bychom měli doma málo zajímavých knížek...
Dneska u nás odmatrurovala celá 4.B. S Nikčou jsem jim dělaly občerstvení, i včera. tomu se říká zlatnocká praxe. Ale teď budeme do pátku v dílnách, dodělávat ročníkovku. A příští týden ve zlatnictví. Tam se mi nechce.
V sobotu jsem jako paka byli ve škole, protože Špéra měla 125 let výročí založení. My tam měli být jako cvičené opičky ve skříni, výkladní. Samozřejmě na to většina z nás kašlala a lítali jsem všude po škole a na trzích. Všude byly totiž spousty starých nejen maturitních prací,co se běžně nevidí. A taky hrozně moc lidí. Odhadem se přišlo podívat asi 850. Ale nevím, jestli jenom absolventů nebo lidí celkem, protože to byl otevřený den dveří přeci.

V pátek jsem měli vystoupení a s Kačkou jsem si daly v tom skoro mrazu pěkně sólíčko. ale oheň na vějířích nás asi na 2 minuty zahřál, nic jsem nezmotaly a u přiopilého publika to mělo úspěch.
Ve čtvrtek jsem byla na školení volební komise. Vážení, to byla taková pakárna, že jsem to dlouho neviděla. Ten film co nám poušteli vypadal strašně komunisticky. No schválně!
Ani ty dvě paní, co tam byli se mnou a od nás z toho moc moudré nebyly. Takže to bude ještě sranda. Ale o no u nás ve vesnici stejně moc lidí nepřijde a jeden si nějak vydělávat musí.
Jak čtu tu Pýchu a předsudek, už od včera mám nutkání znovu si pustit ten film. dlouho jsme to neviděla a teď se mi do toho plete i Rozum a cit. To chci taky přečíst. Ale uvažuju, jestli si to nepustit, až budu mít knížku za sebou. Uvidíme, jak silné je moje ovládání a jestli konečně najdu vhodné titulky.
Ale teď si zahraju sims. Nejspíš trojku. Ona sice teď někdy vychází... ale, kdo umí ten umí. a protože já s tim moc neumím, tak se učím to ovládat ahraju to na střídačku se dvojkou. Té se nechci vzdát, protože tam buduju komunitu rodin žijících v domech asi z 19 století, nosících tehdejší módu a vůbec mě to tůze baví. A leze mi to na mozek!
ale úplně nejdřív zkusím, jestli funguje photoshop. Minule nějako stávkoval.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Me too Me too | Web | 2. června 2009 v 20:21 | Reagovat

Pýcha a předsudek...viděla jsem oba filmy a četla knížku...knížka je nejlepší. :o) Mám ten příběh ráda...Jane Austen je dobrá.

2 123456 123456 | 11. června 2009 v 19:20 | Reagovat
3 Sasanna Sasanna | Web | 20. července 2012 v 20:47 | Reagovat

Jo, taky se v Elizabeth poznávám, hlavně ty ne úplně dobré vlastnosti =) Jenom ten pan Darcy mi tu prostě chybí...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters