Mají lední medvědi létající koberce?

18. července 2009 v 17:57 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
To je bída. Je toho tolik co psát, ale, já jsem na psaní strašně líná. Vlastně i na cokoli dalšího. Ve čtvrtek jsem s mámou a bráchou byla v Praze. To je vám vždycky akce, když se takový vesnický balíci jako my vypraví do velkoměsta:D

Tatínek měl pro změnu moc práce, takže nejel. No, na nás čekala Zoologická. Prošli jsem ji křížem krážem, od 10 ráno asi, tak do 4 odpoledne. Naposledy jsem tam byli kdo ví kdy, máma tvrdí, že ještě před tou povodní, ale já bych řekla, že po tom taky. Brácha měl samozřejmě foťák a fotil co se dá. I když přes sklo a mříže to moc nejde. Bylo vedro k padnutí a bolely nás nohy, velice brzy.
Ze začátku mě to moc nebavilo, ale když přijde řada na malá roztomilá zvířátka…:D Nejvíc jsem se těšila na Surikaty, to jsou naši oblíbenci. A taky všechny ty myšky a netopýři, co tam volně lítali:) V těch uzavřených pavilonech, kde je tma to bylo super, až na to horko.

Plameňáci jsou strašně fascinující. Líbí se mi jejich barvy, přestože jsou většinou růžoví. Všimli jste si někdy, že mají kolena na druhou stranu? Nechápu, jak můžou považovat za pohodlné dlouho stát na jedné noze s hlavou zkroucenou a schovanou pod křídly na zádech.

Ale stejně, sice je to většinou snaha o záchranu ohrožených druhů… Ale většina hlavně těch větších zvířat, jako tygři a medvědi se tam strašně nudí. Co mají chudáci dělat v malém výběhu celou věčnost? Nejvíc mi bylo líto jednoho ledního medvěda, byl ve výběhu sám. Vedle byli další dva spolu. A on chudák, krom toho, že mu muselo být teplo, pořád chodil dokola pár metrů sem a pár zpátky. Proč si třeba občas nevlezl do vody? Šli jsme kolem dvakrát a on dělal pořád to samé. Ty dva vedle se koupali a vyváděli blbosti, vypadalo to, že se opravdu baví.

No ale ty surikaty! To jsou prostě největší machři. Dohodli jsem se, že chceme dva domů:D Ovšem co by tu jedli, jestli by jim přes zimu nebyla zima a jak by se pohodli s naší smečkou koček? To už spíš budu mít ty ovečky:D Když oni jsou tak roztomilý a očividně inteligentní. A rozhodně fotogeničtí:)
Tož to by byla zoo. Pak jsem měli další, stejně důležitý plán. Od půl deváté kino, ó ano, ano. Šestý díl Harryho Pottera, Princ dvojí krve. Já už to četla, je to snad celou věčnost, takže jsem si to skoro nepamatovala. Máma si to dobře naplánovala a poprvé to četla teď, těsně před tím.
No, jenže jsem měli ještě spoustu času, tak že půjdeme cestovat po Praze. Zašli jsem na Václaváku
do Luxoru, to je vždycky mor. Jeden by tam neměl chodit, pokud sebou nemá milion. Takových úžasných knížek, co bych nutně potřebovala a chtěla! Komiks Vrána, božínku! Čtyři díly Zeměplochy, co jsem ještě nečetla. Bono o Bonovi v originálním znění bez titulků. Poslední díl stopařova průvodce Galaxií. A Nepropadejte panice od Neila Gaimana, což je něco jako Průvodce průvodcem, myslím.
A miliony dalších věcí, co by se mi zaručeně nevešli do knihovničky a na které nemám peníze. No, možná, kdybych vzala všechno co mám, mohla bych si je koupit a nic by mi nezbylo. Aspoň tu Vránu…

Ach. No tak dál. Dojeli jsem metrem na Černý most, vzali auto a chtěli s přemístit ke kinu. A to byla ta správná chvíle splnit tradici a jako při každém výletu do Prahy s ztratit:D Ještě že jsem měli skoro dvě hodiny času. Za krále jsme se nemohli vymotat ze sídliště, kam jsem s nějakým nedopatřením dostali při hledání odbočky k Ikei a tak vůbec. Pár kilometrů jsem asi najezdili, než jsme to trefili. Ono stačilo poslechnout bráchu a jet na dálnici a pak první vpravo:) Nebo tak.
Prolítli jsem Ikeu, dali si tam večeři něco málo koupili. Šli jsem ke kinu, máma koupila lístky přes internet, měla na to papír a potvrzení v mobilu. A ejhle, kde je mobil? Naštěstí byl jen vyklepaný v kufru auta.
Hmm, film. Už před nějakou dobu jsem se naučila neočekávat moc, spíš nic, od filmů podle knížek. Zvláště podle mých oblíbených knížek. Trochu mi pomohlo, že jsme si to opravdu skoro nepamatovala, jinak by chudák brácha jako vždy poslouchal, že takhle to nebylo. On totiž nečte, takže neví. Ale neměla jsem zas takové okno, abych byla spokojená. Bylo tam moc slaďáren, jak to někde psali. A málo bojů a temna. Čekala jsem něco děsivějšího. I když ta scéna u jezera plného zombíků, jediná, kterou jsem si opravdu pamatovala, ta byla dobrá.
Ale Brumbál… Už dost mě vzalo, když umřel Sírius. Víc než dost, byl můj nejoblíbenější. A samozřejmě jsem si jeho smrt i tu Brumbálovu představovala jinak. Říkala jsem si, že nebudu brečet, ale známe to. A navíc jsem postrádala pohřeb, to bylo důležité, ale oni se vykašlali na spoustu důležitých věcí. Co se ostatních postav týká, Harry mě už dávno nebere. Jsou tam zajímavější osobnosti. Třeba Lenka střelena, Remus a Nymphadora. A samozřejmě Severu a Draco. Nějak se stalo, že zvláště k těmhle dvěma cítím zvláštní sympatie. Ale to není zas tak neobvyklá věc, nejsem v tom jediná, že:)

Abychom to tak shrnuli. Moc romantiky, málo temna, prostě jako vždy. Knížka je knížka. A když už jsem u toho, začala jsem ji znovu číst, hned jak jsem přijeli v noci domů. Sice jsem byla mrtvá k padnutí, ale co má jeden dělat, když čeká frontu na koupelnu? A ten film bych možná někdy dala znova, až si kompletně osvěžím paměť, abych si mohla zanadávat. Ale jedině anglicky. Český dabing je prostě… Český dabing. Nemám ráda dabing, snad jen u animáčů.
Heh, už jste si mysleli, že jsem skončila? Na to jak se mi nechtělo psát, to ujde, že:D Nene, ještě něco. Samozřejmě nám zabralo asi dva pokusy, což je úspěch, vymotat se z města a dostat se na dálnici. Nakonec to byl celkem dobrý, když přespříliš náročný den. A třešničkou na Moudrém klobouku bylo rádio Hey(myslím) cestou domů. Hráli tam jako půlnoční album Nirvanu. No co víc si přát…:)

Zrekvírováno X
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 CrazyBow CrazyBow | Web | 21. července 2009 v 13:56 | Reagovat

Kdo dostane tento dopis,at dá pusu tomu koho má rád!!!!!!!Podívej se na tenhle
dopis,byl vyslán Tobě pro štěstí.Originál je uložen u ženy z Anglie a obletěl celý
svět devětkrát.Nyní bylo štěstí vysláno Tobě.Získáš štěstí do několika dnů po
obdržení tohoto dopisu, ale musíš ho poslat dál.Nejde o žádný vtípek, poštou Ti
přijde štěstí!!!!!!!!Pošli tento dopis lidem,o kterých si myslíš, že štěstí potřebují
a Ty jim ho přeješ.Neposílej žádné peníze, štěstí se nedá koupit.Odeslání tohoto
dopisu neodkládej,prtože musí Tvé ruce do 96 hodin opustit.voják falf prý po odeslání
20 kopií vyhrál 20 milionů dolarů.Paní Dosová poprosila sekretářku, aby jí udělala 20
kopií a za několik dní vyhrála 20 tisíc dolarů.Jana Dolanová dostala tento dopis a ve
20 kopiích ho udělala, ale zapomněla je poslat.Ztratila práci, ale když kopie
opožděně poslala, získala ještě lepší práci, než měla.Pavel Bura, který dopis vyhodil
za několik dní zemřel, přerušil řetězec a nevěřil v jeho moc.Proto prosím odešli
tento doppis ve 20 kopiích a uvidíš co se stane po 4 dnech.Tento řetězec pochází z
Venezuely a byl vyslán Tobě.Byl psán Linitem Doudem misionářem z Jižní Ameriky.Kopii
by měl dostat celý svět.Po několika dnech se dočkáš překvapení.Je to pravda.Když
nevěříš pověrám dávej pozor co se po 4 dnech stane. Radši to pošli já to taky poslala.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters