Ve vlnách hudby aneb RfP Den 2.

8. července 2009 v 14:25 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
Rock for People Den 2.

Vstala jsem docela brzo, přeci jen ve stanu se dlouho a dobře spát nedá. Na plánu byly nákupy, protože 1. koncert na který jsem se chystala, začínal až skoro v 5. Použila jsem zadní vrátka a po 10 byla v areálu. Až pak mi došlo, že normálním lidem se otevírá v 11 a většina stánků ještě nefunguje. Poobědvala jsem vafle a na valu přečetla něco málo sobotní MF dnes, co se rozdávala.
Byl tam dobrý výhled pro pozorování lidí, což je vždycky zajímavá činnost. Zvláště u stánku České spořitelny byla sranda. Asi tisíckrát jsem obešla všechny stánky a koupila pár drobností pro sebe a holky. Nakonec jsem si pořídila klobouk a peněženku.
Na pár hodin jsem si lehla do stanu, četla noviny, luštila a nakonec málem usnula. Vražedné slunečné odpoledne. Po 5 přišel čas vydat se na Anetu Langerovou. Vzhledem k následujícím plánům jsem si nebrala tašku, jen kabát, kapsy plné cenností.

Anetka nezklamala, bylo to velice příjemné vystoupení. Některé písničky dostaly úplně jiné aranže a jeden by je ani nepoznal. Hrála i 2 úplně nové, z alba, co vyjde na podzim. Byla celkem sranda pozorovat ty její kousky s kytarou. Občas se jí něco nepovedlo, ale jinak si to užívala jako malé dítě, co se sotva naučilo hrát. Což je skoro pravda.
Další na programu byla Fixa po druhé. Čekání jsem si zkrátila u Blue effect, velice poučné. Pak už byl čas na pořádnou akci. Hrálo se Bestiálně šťastní a já původně stála v davu a skončila v kotli. To opravdu stálo za to. Občas to někdo psychicky nebo fyzicky nevydržel a z kotle odešel, čímž já jsem se dostala blíž. A na přídavek odešlo tolik lidí, že pódium bylo skoro na dosah a pogo všude kolem. Vyčerpávající a nezapomenutelné. Mrzí mě že třetí Fixu nestíhám. Ale zase se můžu těšit na podzim do Turnova.
Nakonec jsem se šla podívat ještě na The Kooks(kůks). Sice je neznám, ale jsou z Británie a to je určitá jistota. Stejná stage jako Arctic Monkeys, dalo se hodně porovnávat. Lidí bylo asi o polovinu míň, stála jsem zase na kopci ale jinde a blíž. Ti blázniví Angličani byli příjemné překvapení. Zatím co z AM lidé odcházeli a polovina byla úplně zamrzlá, tady se tančilo. Všude. Podívej jak celá země tančí. Všichni na pódiu působili hrozně sympaticky a zpěvák se na nás pokoušel mluvit česky. Což byla děsná sranda. Asi takhle. ´Ahoj rock for people.´ ´Jak se máte?´ ´Bavíte se dobře?´´Pojďme tančit!´

Snažil se, až to bylo roztomilé. A taky vyjímečně bylo skoro rozumět. Britský přízvuk to je strašná věc, jeden se skoro nechytá.
Abych tak řekla, The Kooks na mě zapůsobili opravdu dobře a mile. Dokonce možná zkusím jejich cd.
Ovšem když jsem se pak chystala spát, vymrzlá, ledová sprcha moc nepomohla. Zjistila jsem, že někdy během nákupů se mi povedlo ztratit Arafatku. Nevím, kdy jsem ji měla naposled, po tom, co jsem ji přehodila přes tašku a šla. Nejvíc mě štve, že to byla ještě taková ta stará dobrá bílé, jak se dělaly dřív. A mámina.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keliiss Keliiss | E-mail | Web | 9. července 2009 v 0:51 | Reagovat

Nazdárek nádhero :-D
Tak jsem dneska asi naposled v Czech Pub zabrousila na tvoje stránky. Tak koukám, že jsis to užila, jaks mohla a už se těším na osobní převyprávění se vším všudy, či fšudy? Pozítří ráno vyrážim, jak jistě víš. Než opustím rodnou zemi, dám o sobě vědět a pokud vyhrabu adresu, s vysokou pravděpodobností (odečti od toho nepravděpodobost nalezení tý adresy), Ti něco přijde. I když nejpravděpodobnější vůbec bude, že to přijede v pošťáckým autě a nakonec to bude přineseno, přeneseno a nadneseně předneseno. Kdybys jako nevěděla.
Jo a sleduj  jak budou lístky na Fixu do Turnova, ať je máme co nejdřív ;-)
Tak pá
PS: (rada na závěr)
Nepřejeď nic důležitýho a nezapomeň přejet všechno nedůležitý! :-D  :-P

2 T.F. T.F. | Web | 10. července 2009 v 12:01 | Reagovat

wáá, tá arafatka by ma naštvala, pretože, ja mám tiež takú tú starú dobrú čo ešte robili, než prišli tie čínske.. :D
Thw kooks sa mi celkom páči, mám pár pesničiek stiahnutých, zatial som sa k nim nejak moc nedostala :)
Fixu by som si pozrela aj 4 krát, keby sa dalo.. :D

3 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 10. července 2009 v 20:25 | Reagovat

[2]: Máma mě kvůli tý arafatce nezabila, nechápu 8-)
Jo, Fixu letos plánuju ještě 2x. Takže to budou ty 4   ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters