Ve vlnách hudby aneb RfP Den 3.

9. července 2009 v 17:04 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
Rock for People Den 3.
Mnou nejočekávanější den. Přestože na pořádku jsou jen 2-3 koncerty. Proto, které to jsou. Dopoledne jsem se sotva vyvalila ze stanu a to jen proto, že venku bylo o něco menší teplo a ledová sprcha. Znovu jsem obešla stánky a koupila ještě 2 placky a tkaničky s netopýry. Na zkoušku jsem ve stanu skoukla Slováky From our hands, jenom proto, že mi to něco říkalo. Až na špatné ozvučení to docela ušlo.
Měla jsem čas do 5 a pokusila se vyluštit osmisměrku v sobotních novinách a sepsat den 2. (Luštila jsem to jen proto, že výsledkem byl Shakespearův citát a já si nemohla vzpomenout i když ho znám. ´Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi.´) Poslouchala jsem Clou, co zrovna hráli a šla jsem nakonec asi v půl šesté, tudíž jsem viděla ještě jejich poslední song. Během skoro hodiny čekání v sedě i ve stoje jsem ubránila 2. řadu vedle sympatické slečny s červeno černými copánky. Všude kolem byli Slováci. Je děsná sranda pozorovat oblíbené skupiny při zvučení, že. Sunshine určitě. Kay si s námi povídal a pořád se na něco ptal. Odpovědí byla zvednutá ruka. Jestli bude pršet, jestli máme na sobě modrou… Říkal něco o tom, že trikotem dne je modrá. ´A kdo má modrou? Počítají se i modřiny. Jirka měl modrou mikinu, ale sundal si ji, protože je srab. Kdo nemá modrou, bude muset na Gogol bordelo.´

A pak už to jelo. KIDZ…Hodně novinek sámo a pořád se tančilo. Bylo to strašně super až na ty Slováky. A to, že dvě z nich byly lesbičky jim vyjímečně moc nepřidá. Nakonec bylo Party a kdo viděl Sunz v akci, ví jak to dokážou rozjet. Stačí se zaposlouchat, zapomenout na svět a je to. Jen jsem zjistila, že už si zase nepamatuju texty.

Přídavek nebyl, protože v neděli asi někdo rozhodl, že prostě nebudou a ve většině případů to technici odpojí.
Vrcholem všeho kromě pyramidy a důvodem mé přítomnosti byli Placebo asi o 2 hodiny později. Přišla jsem hned jak skončili Gogol bordelo a zbyla na mě asi 10. řada. Čekání bylo nekonečné, ale dovolilo mi prokouknout ten fígl. Když lidi hodinu stojí před koncertem, pouští se jim muzika. Ze začátku pomalá a nudná, ale ke konci, jak se lidi nudí už hraje něco rychlejšího, takže se začnou hýbat, tancovat a vyvolávat kapelu.
A mezi tím se setmí. A na odvrácené straně vyjde měsíc v úplňku.
Tak nějak jsem to přečkala a utápěla se v myšlenkách. Čím hlouběji, tím, větší byl můj úsměv. Magor, co stojí v davu a usmívá se, čučíc do blba. Nevidíc blby všude kolem. Vzpomínala jsem na fotky Stefana a Briana, které jsem si prohlížela na Romance in danger. Na ty, které se staly posledním impulzem, abych začala poslouchat Placebo. Rozhovor s Brianem, co jsem četla asi před 2, 3 lety. Okouzlil mě i když jsem tenkrát nevěděla, o to znamená androgynií. A zase ty ´úchylné´fotky, i když vím, že oni už to nedělají.
A pomalu s úsměvem mi začalo docházet, že je za chvíli uvidím, uslyším, budou tu. Nálada vygradovala a byli tu. Rozkošně blonďatý bubeník, Stefan co měl dvě trička… a Brian. Nadpozemská bytost, krásné vlasy i když v culíku, ten hlas… Ale ty kotlety!
Nutno podotknout, že celkově jsem toho neviděla moc. Stáli přede mnou tak různě všichni vysocí lidé, co byli na skladě. Ke konci jsem zjistila, že ta objemná holka přímo přede mnou a její malá kamarádka byly Slovenky. (Ti Slováci, co se mnou jeli vlakem byli asi jediní v pohodě.) Často jsem stála na špičkách a skoro jsem z toho měla křeče. Ale o to větší byla radost, když jsem něco zahlédla. Cokoli. Bubeník, jehož jméno jsem neznala(ale měla jsem tušení, že je to něco jako SteveJ, jak hází hlavou. Stefanovy kreace a zvláštní účes… Briana. Snad pokaždé s jinou kytarou. Měli jich tam opravdu hromady. Ze všech Angličanů, co jsem tu viděla, on jediný mluvil srozumitelně.
Nejdřív zahráli asi 4 písničky z nového alba, pak už to různě mixovali. Zatímco já s zmítala ve víru hudby a žasla nad tím, že je vidím, že jsou skuteční. Ze začátku mě štvalo, že nemám výhled, ale pak jsme se rozhodla, že to mi nezkazí zážitek a jen se zaposlouchala do hudby, textů a oddávala se tanci. Za tyhle 3 dny se mi hodně poštěstilo chvil, kdy jsem mohla házet hlavou aniž by na mě někdo divně koukal(To se mi stalo na Simple plan a do dnes jsem to nepochopila).
Pak odešli a snad po staletích se vrátili zahrát ještě 2 písničky. Zase odešli, ale my se nevzdávali i když někdo říkal, že přeci nemůžou hrát do nekonečna. Proč ne? Hodně lidí odešlo a ejhle, asi po tisíci letech byli zpátky a zahráli úplně poslední song. Znovu a znovu děkovali… A byli pryč, stejně jako se objevili.
Je to naprosto nezapomenutelný zážitek, chtěla bych to opakovat zas a zas.
A co si budeme povídat, všichni vědí, že Brian je nejúžasnější chlap široko daleko…. A mnohem víc.Teď už klidně může přijít Apokalypsa.
(Ta nastane velice brzy, včera jsem měla 1. hodinu autoškoly. Všichni pryč!!!)


A takhle to dopadá, když se jedne nudí ve vlaku cestou domů a vzpomíná. English summer rain. Proč na vás lidi ve vlaku koukaj jako na blázna, když z batohu vytáhnete skicák a spešl krabičku na tužky a pastelky?


Ach božínku:D Už mě popadá melancholie. Včera jsem na to koukala a brečla. Proč?
Kitty litter
Battle for the sun
Every me every you
Special K
For what its worth
Tu mám z ´Battle´skoro nejradši, jestli se to dá vubec říct:)
The never-ending why
Stejně jako tuhle:)
Song to say goodbye
Před očima mi celou dobu běžel ten klip, nedávno jsem na něj koukala.
Infra red a Bitter end
Přídavečky
Úplný konce. Tohle jsem vubec neviděla, jen slyšela a nechápala co tam vyváděj. Pořád nechápu:D
Ale nemůžu si v zpomenout, co byla úplně poslední písnička, těsně před tímhle...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 T.F. T.F. | Web | 10. července 2009 v 12:13 | Reagovat

Ah, placebo.. Tak strašne by som ich chcela vidieť. Rozmýšľala som, že by som sa tam nejako dopravila, ale nevyhovovalo mi to.. Bože môj, Placebo.. úžasná skupina, jedna z mojich najobľúbenejších..
Ešte by som chcela vidieť the bouncing souls, ale tam sa to hemžilo skoro samými úžasnými kapelami.. :)

2 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 10. července 2009 v 20:27 | Reagovat

[1]: Bouncing souls neznám, ale jinak to opravdu stálo za to. Jeden málem nevěděl kam dřív, tak jsem si vybrala jen ty nejoblíbenější:)

3 °°Brilliant.princess♥ °°Brilliant.princess♥ | Web | 14. července 2009 v 11:19 | Reagovat

krásný dess...:-)

4 Mon@ Mon@ | Web | 15. července 2009 v 8:46 | Reagovat

Ahoj! Jestli budeš mít chuť přihlaš se do mí soutěže o nej celebritu  :-)  ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters