Ještě neodešel. Pořád se na mě dívá, tajně a po očku. Šílenec. Já nebo on?

29. září 2009 v 20:25 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Uáááááá! Odněkud z hlubin s pomalu ale jistě noří nestvůra. Vypadá jako malý rozkošný pudlík, jen s rovnými chlupy. Barvy bílé jako sníh v moderním světě a ve vlasech má růžovou mašličku. Všechy nás provrtává malýma očkama a výhružně dělá… ŇUF!
Ohohooo. No ano, ano, opravdu nám všem zase(nebo ještě pořád, záleží na úhlu pohledu) hrabe!
Takhle jsme s Lenkou a Aničkou strávily 2 volné hodiny, během nichž jsme se snažily naučit metalografii mědi na technologii. No jak to asi dopadlo? Přežily jsme jen proto, že test se odkládá na neurčito.
Jenže Anče začala ňufat a ňufala místo mluvení pořád, od chvíle, co kolem prošla jedna velice divná a podezřelá paní, co pracuje u nás ve škole. Snad ani král neví, co tam dělá. Jenže jí je před padesát a oblíká se jako malá školačka. Takže padaly úvahy, zrovna když šla kolem, jestli na ni doma čeká malý rozkošný psík, co dělá ňuf.


Lenka začala říkat ´čača´, protože tak jako malá nazývala králíky. Já jen rázovala před lavičkou, kde seděli a snažila se naučit ty kecy a nevnímat, co tam ty dvě telata vyvádí. Což samozřejmě nešlo a já ještě hodinu před tím seděla s nimi a vymýšlela podrobné teorie o bílých psech. Ale pak nastala krize, když byla strašná zima a my jen seděly, na kolenou sešity, protože se ukázalo, že docela hřejou, když na jiných místech, než by měli. Nejsem schopná se nic naučit nazpaměť jen tak, chodit kolem dokola celkem pomáhá a Lenka ze mě měla Vánoce, nebo tak něco. Ovšem, přes to všechno, moje prázdnota je metalografií celkem netknutá.
Dopoledne jsme se z nějakých důvodů fotili. Všichni dohromady a všichni jednotlivě. Ne to ne, ještě všichni po skupinkách. Zajímalo by mě, kdo to bude platit:D Ale ten fotograf! Mě vždycky potěší pohled na někoho, kdo je už od pohledu gay, ale tohle bylo až vtipné. Velice rozkošné lokýnky, divné náušnice… A Anče poznamenala, že když má foťák na nic, asi myslí, že to dožene oblekem. Ona se vyzná, v pátek byla na otevřených dnech dveří na FAMU. To je její malý soukromý a rozhodně ne skromný sen. Prý konečně pochopila, že se tam napoprvé, jestli vůbec někdy, nedostane. No, já sice od prváku neviděla žádný její fotky, ale stejně jí fandim. Jsem zvědavá na sebe a další studium, ale nic tak prestižního to nebude.

No a když jsem zmínila své oblíbené téma… Během ňufání na lavičce proběhlo obřadní roztříhání a následné zpopelnění novinové podobizny našeho milého papeže a taky Paroubka.
Tenhle víkend jsem asi milionkrát měla pocit, že se zblázním(zase), nebo že se zbláznili všichni ostatní(zase). Papež byl úplně všude, před tím se prostě nedalo utéct.
Papež tady, papež tam, všichni jsou z něj totálně paf, jen já zase proti proudu, že! Já toho chlapa fakt nemam ráda. Jistě, hodně to souvisí s tim, že nemám ráda náboženství, církev, cokoli, kde vám nutí cizí názory a prosazují kde co v rámci morálky a víry. Pokud mi chcete nutit náboženství, pak jedině buddhismus. To je to nejrozumnější a nejsvobodnější věření v něco.
A papež. Pokud mi ho necpou, dobře. Ale stejně jsem nepochopila, co je na něm tak spešl. Vždyť je to jenom chlap, co vládně církvi, což samo o sobě… Není Bohu(ať je jakýkoli) blíž než jakýkoli jiný věřící, proč by měl? Proto, že se pořád modlí, nosí v neděli zelené šaty a někdo ho zvolil? No budiž, když v to věříte a něco to pro vás znamená.
Ale když je to blbec? Oh pardon, to se neřiká. Jan Pavel II mi nikdy nevadil, možná proto, že když vládnul on, moje názory ještě nebyly tolik… Kdo ví, co vlastně jsou. A taky jsem to tenkrát nějak nesledovala. Nesleduju to ani teď, ale jsou věci, které se prostě dozvíte.
To, že je němec, není jeho vina, ale ani mu to nepřidá. Ovšem ty věci, co říká, to už je moc. Když řekl něco o tom, že kondomy jsou špatné… Co o je za blbost? Asi to má co dělat s tím, že lidi by se měli množit, ale neměli by spolu spát s jiným záměrem, než plození dětí. Ne? Nevadí.
Nikdy jsem ho neměla v lásce, ale jedním konkrétním prohlášením u mě skončil, ještě něž mohl začít. Že prý je třeba chránit heterosexualitu před homosexualitou, jako dešťné pralesy před vykácením. Nebo tak. Dokáže mi to někdo rozumně vysvětlit?
Jak máma včera poznamenala, jediná sympatická věc na něm je, že chová kočky, i když dřív do Vatikánu nesměly.

Dost už, nebudem se rozčilovat, o víkendu jsme si užili dost.
Filip je ostříhanej. Hodně na krátko. Sice je to lepší než to mikádo a vypadá starší… Přesto, jak pořád všichni říkají, že mu to sluší, já vždycky budu zastánce dlouhovlasých chlapců:)
Oh a tohle je důležité! Roadtirp, roadtrip, roadtrip! Pojedeme na výlet! Tedy, o na je to výstava, ale koho to zajímá. My přeci pojedeme se střídou na výlet. Do Prahy, už tento čtvrtek! Zlatnický veletrh Incheba, Výstaviště v Holešovicích, kam snad už po čtvrté spolehlivě trefím! Juchůůů. Ahm, já a nejen já má prostě radost, že někam pojedeme. Zítra budu spát u babičky, protože jedeme už před sedmou ráno a to bych jinak nestihla. A pojedeme vláčkem. Sice to bude o něco menší sranda, když Anče se poveze s tátou, ale nevadí. A ředitelka říkala, že my osmnáctiletí si můžeme napsat papírek a dát ho panu Zubkovi, co jede s námi, že po projití výstavy chceme v Praze zůstat a pak už jdem na vlastní pěst. Já s Marťou a Zuzkou jdeme určitě do toho. Ony půjdou do kameného obchůdku Nosferatu, tak se k nim můžu přidat. Takové Nosferatu, to je hotový ráj, za předpokladu, že jste asi tak milionář. Což já samozřejmě nejsem. A za mé ubohé malé penízky musím pořídit moc věcí, víc, než se za ně dá koupit. Ale něco si sebou vezmu. Pokud to neutratím na výstavě, tak se stavím v Luxoru a konečně si udělám radost. Tu Vránu prostě nutně musím mít!:)
A pokud se tam nějakým nedopatřením nestavím, tak si v Nosferatu možná koupím dlouhé krajkové černé rukavičky k maturitním šatům. Až na to, že žádné v nabídce mi úplně nevyhovují. Ale pokud si nedokážu vybrat tam, tak kde sakra už? Možná by to šlo, být tam nižší ceny nebo být moje kasička plnější… Achich, jak neřešitelná situace.
Hmm, už zase začínám být teatrální. Nevadí. A ještě zítra, jestli e to stihne před zavíjačkou, mě babička dotáhne do Prioru a možná koupíme černou a červenou látku na ty šaty se slevou 20%. Jenže ještě musím spočítat kolik. A pak je třeba zjistit, kde seženu né úplně draze látku vzoru tartanu a nějakou pěknou krajku. A knoflíky!
Začala jsem totiž konečně ten dlouhý, černý totálně temný a jako moje zlobivá kočka sametový kabát. Včera jsem víc než hodinu štělovala, obkreslovala a stříhala všechny ty díly a součástky. A teď potřebuju asi 20 nejlépe stříbrných polokulatých knoflíků a ten tartan nebo něco podobného na podšívku. A ještě zvažuju, jestli tam všít vatelín. Protože ten sametomanžestr je strašně slabý a v zimně bych zmrzla, nemít dlouhý červený svetr akorát pod to. A asi zmrznu stejně. Ale zase to chci nosit i v během teplejšího počasí a neupéct se. Tož to je dilema. A je nesmysl šít do to ještě zvlášť vatelínovou vložku. Já budu ráda, když zvládnu jednoduchý kabát, ještě to tak, dělat vlastně dva.
Poraďte někdo, kdo umíte šít!

Tak to bychom měli všechno důležité řečeno, teď ještě spoustu věcí udělat. Večeře, anglicky popsat svůj oblíbený obraz a aspoň začít definitivní výkres návrhu medaile na kdo ví co. A pak ještě stihnou 3. díl The Vampire diaries. Jap, mam novou závislost:D
A začala jsem číst 1. díl Southern vampire mysteries v angličtině. Což je jinými slovy knižní předloha k True blood. Jenže to nemám jako knížku, ale tisknu to stažené z netu.
Jde to se mnou z kopce. A vezmu vás všechny sebou! Tak pozor, dole bude nával! A doufám, že tam budou čekat i nějací upíři:D

Zrekvírováno X X
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters