Někdy prostě nikdo neví.

2. září 2009 v 22:19 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Dnešek by strašně zvláštní den. A v některých věcech rozhodně ne okay. Ale na druhou stranu i přes to, co se stalo jsem si užili hodně srandy, hlavně o výtvarce. Prostě jako dřív, moc jsem si to neuvědomovala, ale to věčný pošťuchování Aničky a Filipa mi vážně chybělo.
Ale co se stalo? Hned ráno jsem měli ekonomiku a první věc, co jsme se dozvěděli, sotva jsme přišli do školy… Bylo, že učitel fyziky a technologie v prváku a zároveň původně i třídní jedněch prváků se zabil. M.M. Včera měl narozeniny a prostě spáchal sebevraždu. Myslím, že většina z nás měla dlouho problém to pochopit. A to trvá. Nikdo koho jsem znala se nezabil. Nechci tu rozvádět teorie, těch jsme si dneska užili dost. Češtinářka nám řekla co si o tom myslí, abychom se nedohadovali. Měli jsme se učit, ale skoro celý den se řešilo tohle, státní maturity a seznamovák. Ona říkala, že už to plánoval dlouho. Chodil s jednou naší bývalou studentkou i když byla o 25 let mladší než on. Už jednou se rozešli, ale zase se k němu vrátila. Pak odešla úplně a on to prostě nevydržel. Bylo mu k padesáti a asi prostě už neviděl naději na lepší život bez ní. To mu se říká láska až za hrob. Prý skočil z posedu nebo co, ale našli ho a zavřeli na chvíli do blázince. Když se dostal ven, začal rozprodávat majetek a prostě… se na to připravoval. A včera se pravděpodobně otrávil.

Moc dobře jsem ho neznala, měli jsem ho jen v prváku, ale vídali jsme ho pořád lítat po chodbách, zmateného jak fosa. Byl to vždycky takovej šprýmař, moc hodnej a chytrej člověk. Hodně pomáhal, hlavně mimo školu. Se spoustou starších studentů byl něco jako kamarád. Nikdy bych od něj tohle nečekala. Loni dokonce kandidoval na ředitele a když ho nevyberou, měl v plánu odejít, dostal lepší nabídku. Nevybrali ho a stejně zůstal. A teď toto. Všechny to pořádně rozházelo.
Na škole visí černá vlajka, v hale je na černým plátně přišpendlený vzpomínkový (nevim jak to nazvat) projev? a rudá růže. A co se toho týká, nikdo neví co si s tim počít.
No, stejně s tim nic nenaděláme. Měli jsme 9 hodin, z toho jsme jen o dějinách napsali pár řádků což je dost divný, protože jindy se to počítá na strany. Dějinář Skalda se zase rozkecal, to mám na něm ráda:) Před obědem, co nemám jsem měli volnou hodinu, někteří. Máme semináře, část chodí na matiku(nejsem takovej magor) a my mámě občanku a ekonomiku. Má to cosi do činění s tou novou maturitou. Já jí k* nechci! Stejně tyhle předměty nebudeme potřebovat. Ale, oni měli matiku a my správně nesměli ven. Ale co tam dvě hodiny? Třídní nás nechtěla pustit, ale všichni ostatní chodili. Dveře nebyly zamčený, tak jsem prostě šly do parku. Odpoledně jsme měli 4 hodiny výtvarky. No kdo by se na Studnu netěšil, výtvarku se vždycky fakt rovná popravě. Přivedl i druhou skupinu zlatníků a měl k nám tradičně velký a hlubokomyslný proslov. Druhá půlka se jako vždy, když tohle musí absolvovat(to bylo asi po 3.) strašně divila o co jde. My už jsme zvyklí a tak jen sedíme se skloněnou hlavou, jedním uchem proslov tam, ani se neohřál a zase ven. Snažit se neusnout a když se k nám náhodou něco donese, snažit se nesmát, protože to je obvykle nějaká narážka na naši nemorálku a nic nedělání. Trvalo to ani ne hodinu, což je nezvykle krátký. Bylo to cosi o tom, že máme jít za vzor mladším ročníkům. Taky to, že se ještě máme co učit, abychom dokázali dobře nakreslit maturitní práci a na to aby nás vzali na vysokou. A pak spousta věcí o dílenské maturitě. V úterý chce vidět naše prázdninové práce, inspiraci na návrh a realizaci náhrdelníku. Až na to, že prázdninová práce se u nás moc valně nekonala(musim to dohnat o víkendu:D) a on nám na konci roku nic o náhrdelníku neřikal. Asi to má být předmaturita. Ale my jsem měli navrhovat a vymýšlet na maturitu. No chaos jako vždy. Není to skvělé být zpět?
No dobře, některý ty věci mi fakt chyběli, ale jeho proslovy a rudý obličej fakt ne:D A když pak na nás vybafnul, že jdeme kreslit. Stojany, papír, tužku nebo uhle(kdo by měl sebou uhel?) a kreslit sádrovou hlavu za 2 hodiny. Chvíli trvalo, než jsem začali, ale pak nás chválil, že pracujeme a to se nestává skoro nikdy. Že by nás chválil. My pracujeme většinou, jen když se dívá. A vzhledem k tomu, že polovinu doby kouří v tom jejich brlohu…:D Ne, opravdu jsem docela dělali. Ovšem můj stařík, ač původně je docela vyzáblý(vlastně vypadá jako náš soused, seschlý indián), tak na papíře prý prodělal nálet včel:D Nevadí, až na ty vlasy a oči to celkem šlo, ale ty já prostě neumím. A chci umět, strašně chci umět kreslit realitu, takovou jaká je. Ale jelikož to neumím, všechny moje malůvky jsou… Pofidérní.
Ale byla sranda, Anče s Filipem, a vůbec všichni.
Pak jsme měli menší poradu o Seznamováku. Říkala jsem už, že budu sestřička na veterině? Stavila se tam Kelis a předala mi svůj plášť. Vezmu si k tomu úchylnou světle modrou sukýnku a bílý trikokorzet:D Já se na to strašně těšim, to vám bude kůlna.
Hmm, co jinak. Už od včera se nemůžu zbavit toho otravného pocitu nervozity v žaludku. Obávám se, že vim co to znamená a jsme zásadě proti!:D Asi:D

A začínám uvažovat o tom, že si ušiju dlouhý černý kabát. Jen si nejsem jistá jestli bych to zvládla, nechci s tim chodit za babičkou, král ví proč. Prostě to potřebuju dokázat sama. Hloupé, že. Jenže to chce střih, takže až půjdu do knihovny, doufám, že tam budou mít nějakou Burdu s kabáty. Ovšem horší je, že nemam dostatek peněz. Z mých mometnálních cca 2 tisíc je třeba zaplatit 3 koncerty a maturitní šaty. Ty si chci taky šít. Naši by mi asi na něco z toho přispěli, ale nevim… Na ten kabát bude problém sehnat dobrou cenově dostupnou látku. Nechci, aby byl úplně slabý a je potřeba ještě podšívku a vlizelín. No, jsem zvědavá, jestli to vůbec dopadne. Ale já dlouhý černý kabát už strašně dlouho chci a rozhodně nemám na to si ho někde na Nosferatu objednávat. A nikde jinde tak hezký nemaj. Prostě je třeba to spachtit po svým.
By the way. Při hledání kabátu jsem někde našla tohle. Přesně takhle vypadá můj milovaný Parade kabátek. Nedám na něj dopustit a pořád ho nosím, když to počasí dovolí a hodí se k ostatnímu oblečení. Ale to není podmínka nezbytně nutná:D Já u toho jen nemám tu kravatu. Ve zbytku je to přesně ona, barva, knoflíky... Mam ji ze sekáče asi za 200,- a naprosto ji zbožňuju, už dlouho:)
Jsem strašně utahaná. Jdu spát.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 nejmka nejmka | Web | 12. září 2009 v 18:42 | Reagovat

Chci parade kabát. Ale nemůžu. Kupuji si kabáty podle Lynz (smutné, že? nejhorší na tom je, že ona má rozhodně víc peněz než já :D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters