Říjen 2009

Spiderman is allways hungry

30. října 2009 v 0:15 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Pod moji postel vlezl obrovský pavouk a teď nemůžu spát. Prostě ne.
Nejdřív jsem na něj málem šlápla, to fakt bylo jen o centimetry. Což mě strašně vyděsilo a naskočila mi husí kůže. On se lekl taky a schoval se do županu, co byl hozený přes židli. Odvážně jsme župan chytila a snažila se ho sklepat dolů, vyděšená, aby neskočil na mě. Spadnul na podlahu a než jsem po něm stihla něco hodit, zalezl pod postel. Teď si nadávám, proč tam mám tolik věcí. Není pod a mezi ně vidět a já tam prostě nemůžu šáhnout a vytáhnout je ven. Stejně jako nemůžu zhasnout nebo jít spát.
Okamžitě jsem si totiž vzpomněla na tenhle klip. Tu písničku miluju, ale toto. The Cure - Lullaby
Už jednou mě stejná potvora(jako je u mě pod postelí, ne v tom klipu) probudila a strašně vyděsila. To jsem dlouho slyšela štrachání a tak podobně a když jsem rozsvítila, ten pavouk byl na závěsu u postele přímo přede mnou. V sebeobraně jsem do něj foukla, tak někam utekl. Samozřejmě už jsem nespala.

List DIVnejch sloF

28. října 2009 v 19:09 | Achája Eressiel |  Nevý(í)slovně
To se tak jednou stalo, je tomu asi půl roku, co jsme ve škole s holkama začaly sepisovat kromě hlášek i slova, která znějí fakt divně. Seznam se pořád rozrůstá a některé kousky naší sbírky jsou opravdové klenoty:D
Možná vám některá slova připadají naprosto běžná, nebo prostě obyčejná.
No, já už od malička uvažovala nad smyslem spousty slov a většina mi jich připadala pořádně podivná. Když se začnete pitvat v tom, jak zní, co vlastně znamenají, nebo zčeho všeho se skládají...
Zkuste si je říkat pořád dokola nahlas, vyslovovat přesně jak se píší... a jestli mi i potom budete tvrdit, že jsou to normální slova...Prosím:D

Chomrst (nadávka)
Štramák
Žbrdlení (zábradlí)
Šprušle
Rybstole
Šle

Čtvrtky jsem nikdy nezvládala. Tenhle obzvláště

22. října 2009 v 22:03 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Zase jeden z těch nezvladatelných čtvrtků. Dneska jeden z nejhorších za poslední dobu, né li vůbec. Já nevim co je špatně, ale čtvrtky se prostě stávají naprosto nepochopitelnou, neuchopitelnou a nezvladatelnou věcí. Někdy v dobrém, ale většinou je to ´svět se zase zbláznil, vidíš?´.
Dneska jsem to fakt nedala. Dopoledne to bylo nečekaně v pohodě, tudíž bylo úplně jasný, že se dříve nebo později něco semele. A co si budeme povídat, bývá to spíš dříve.
Nechci teď popisovat co a proč se stalo, je to moc složitý a fakt… nevim. Věděla jsem, že to jednou přijde a bylo mi skoro jasný, že v takovýhle situaci.

Za oknem prší a déšť stejně nic nesmyje

16. října 2009 v 23:17 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Až na to, že sněží. No dobře, teď zrovna možná ne.
Včera byl zase jeden z těch ´čtvrtky fakt nezvládám´den. Ty mám většinou ráda. A opět to stálo za to. Ráno je všechno totálně na pytel a všechno se tak hroutí a sere, opravdu, že vám odpoledne nezbývá, než se tomu začít smát. Samozřejmě, je naprosto nejlepší, když vám, vašim kamarádům i všem v okolí začne hrabat akorát před obědem a pak se pořád tolik smějete, že se nenajíte:D
Už nevím, co všechno se nám včera povedlo či spíš nepovedlo, bylo to vyčerpávající.
Taky to vypadá, že mi trochu začíná téct do bot a to nejen obrazně. Nemám zimní boty, moje oblíbené podzimní kožené zřejmě dosluhují.

O denním snění po nocích

9. října 2009 v 23:26 | Achája Eressiel |  Pod lavicí
7.10.09
Jak někdo může věřit v mírumilovnost a harmonii lidstva, nebo co, to fakt nechápu. Herakleitos byl trochu magor.
Způsob, jak ve zdraví přežít normální filozofickou hodinu občanky a navíc seminář občanky, co nám nacpali místo volné hodiny jako náhradu zřejmě za minulé volné pondělí?
Samozřejmě vypisování se ze svých zoufale unuděných a otrávených stavů během každé občanky a vzpomínání na podivné sny poleních dní. Tedy nocí.
Ten dnešní je snad ještě podivnější, než ten z minulého týdne.

O superpočítačích a chybě v Matrixu

8. října 2009 v 14:00 | Achája Eressiel |  Pod lavicí
29.9.09
Achich ou. Zase ta filozofie. Ona mi nevadí, ale ten přístup takhle nefunguje. Stejně si to lidi všechno vymysleli.
Tedy, myslí si to, ale vinu nese zásadní chyba v Matrixu, díky níž vyplulo na povrch, že Země byla stvořena jako veliký stroj za účelem výzkumu lidského mozku, neboli superpočítače, který zná základní otázku, jejíž odpovědí je 42. A vedou ho myši.

Filozofuji

7. října 2009 v 21:08 | Achája Eressiel |  Pod lavicí
Tak nějak, se stalo toto. Letos bereme o občance filozofii, kterou mám ráda, ale v tomto případě je to nepoužitelná nuda. Nemohla jsem to vydržet a než si stěžovat nahlas, začala jsem ´glosovat´učitelův výklad a zápisky do svého kouzelného zápisníčku. Ovšem nebyla to akce jednorázová, možná zpočátku.
Stěžuju si takhle často a tak jsme se rozhodla stvořit novou rubriku a dávat sem i svoje psaní ze školy. Takže první zápis.

16.9.09

So many things, so little time!

5. října 2009 v 22:11 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Velice hektické stavy dneska a vůbec poslední dobou. Asi na čtvrtej pokus se mi skoro povedl úkol na výtvarku, ještě to chce dotáhnout. Ale spíš to zase zničim. Já prostě neumim navrhovat medaile, natož je kreslit. Od toho jsou přece rytci a ne zlatníci. Blbosti toto.
Ovšem, poslouchám nový Three Days Grace:) Je to dobré, na 1. poslech. Uvídíme, kdy nastoupí závislost, protože oni jsou z těch, co si můžete poustět do zblbnutí.
Pokud bych už nebyla zblblá, okolo se totiž dějou divný věci. Něco se chystá!
Dneska jsem byla na 1. hodině angličtiny, jakýsi dobrovolný cosi po škole kdesi jinde:D Od přístě tam bude nějakej angličan, to jsem na něj zvědavá. Navíc se tam budem scházet s Ufounem a Andělem, no co víc si přát. Snad jen aby mi to nezasahovalo do dílen. Budu muset pořešit u třídní, jestli to můžu nějak proházet a začarovat.

A tak jsme navštívily Ráj

1. října 2009 v 23:11 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Dneska jsem byla v Ráji. Má jen jedinou nevýhodu, je tam trochu draho. Ale stojí to za to.
Problém je ten, že toho mám strašně moc co říct, nejen k dnešku. Jsem nadšená, natěšená a dočasně šťastná jako dlouho ne, ale vůbec se mi o tom nechce psát. Tedy né, že by se nechtělo. Já mam chuť vykřičet do světa takový věci!:D Ale jsem staršně líná, pro změnu a opravdu unavená, už asi týden v kuse. A jelikož jsem dneska vstávala v půl šestý, to moc nepomohlo.
A navíc jsem už druhou noc u babičky a zdejší počítač je jen bedna plná drátu co funguje spíš omylem, než jiným přičiněním. Je strašně pomalá a nemá tu Word, takže není kdo by opravoval moje chyby a překlepy.
No tak dobře, zkusíme to zhrnout a ke konci se trochu rozepsat. Nejdřív ty nedůležité věci co předcházeli navštívení Ráje. Už od začátku září se plánovala školní exkurze, jen naší třídy do Prahy. Na výstavu Incheba. Hodinky, zlatničina a tak. Naše ´parta´se těšila jen tak z principu, že jedeme na výlet:D Věci se časem trochu zkomplikovali, Anče a Adélka jely autem a Lenka nakonec spala tady u mojí babičky se mnou, protože by se jinak nedostala a nestihla vlak v půl sedmý. Jeli jsme a dojeli se spoustou zážitků, po skupinkách během 2 hodin proletěly výstavu, získaly něco málo inspirace, hodně zděšení a někteří i prstýnky, kameny a tak různě. Já jsem si šetřila penízky na potom.
No, to je hodně ve zkratce, ale to opravdu vůbec není důležitý a zajímavý oproti tomu, co přišlo potom.
Začala jsem se totiž na dnešek těšit ještě víc, když mi v úterý před focením řekla Marťa, že se Zuzkou mají v plánu jít do Nosferatu.
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters