O denním snění po nocích

9. října 2009 v 23:26 | Achája Eressiel |  Pod lavicí
7.10.09
Jak někdo může věřit v mírumilovnost a harmonii lidstva, nebo co, to fakt nechápu. Herakleitos byl trochu magor.
Způsob, jak ve zdraví přežít normální filozofickou hodinu občanky a navíc seminář občanky, co nám nacpali místo volné hodiny jako náhradu zřejmě za minulé volné pondělí?
Samozřejmě vypisování se ze svých zoufale unuděných a otrávených stavů během každé občanky a vzpomínání na podivné sny poleních dní. Tedy nocí.
Ten dnešní je snad ještě podivnější, než ten z minulého týdne.

Ten starší je následkem trvalého poškození prázdnoty, které je způsobeno dlouhodobým navštěvováním blogu Ká a čtením jejích článků.
Krýmžto pádem se mi zdálo, že jsem se přestěhovala k otci, jeho přítelkyní, dvěma dcerám a jednomu synovi do Holandska. Samozřejmě nic z toho až na jednu věc vůbec nesouvisí s realitou.
Jednoho krásného večera jsem byla ve svém obyčejném nudném pokoji, když se přivalil můj otec, totálně namol a pokusil se mně znásilnit. Pěkné, že.
A na poslední chvíli tam vletěl syn té přítelkyně, o něco starší než já a velice hrdinně mě zachránil. Otce zmlátil, vystrkal ze dveří a zamkl.
Probudila jsem se s velice smíšenými pocity, zrovna když mě začal uklidňovat a utěšovat.
Uvědomila jsem si totiž, že to byl Jimmy, čímž se celá situace trochu vyjasnila a změnila a na čas zaměstnala v mém denním snění, jak jinak:)

Ten dnešní sen byl zase úplně jiný, ale znepokojil i potěšil mě stejně. Byla jsem na pohřbu strýčka jistého chlapce, který pravděpodobně ani neexistuje. Ten strýček.
Byli jsme na hřbitově, který jako by byl v uzavřeném prostoru. Prostě hřbitov, ale kolem byly zdi a zřejmě i strop. Světlo bylo velice zvláštní, jako za mlhavého rána v lese.
Spousty smutečních hostů samozřejmě v černém, po nás divně koukali, což není nic divného. Naše černá nebyla nic neobvyklého. Ale já jsem tam z nějakých důvodů byla s ním, jako doprovod asi. Říkal, že se půjdeme podívat na hrob jeho rodičů, což mě trochu zaskočilo.
Byla tam matka, na fotce velice mu podobná, otec nevím, ale vedle snad ten zmíněný strýček. Na hrobě matky byly spousty zrcátek se stojánky, různé keramické a dřevěné figurky kdo ví čeho… spousta jich byla popadaná, tak jsme je rovnali a on přidal i nějaké nové.
Pak jsme tam stáli a koukali na naše dílo, když mě zezadu objal. Pohladila jsem ho po tváři a najednou měl strašně moc vousů, což je samozřejmě nesmysl. Pak jsme odcházeli, tak napůl ruku v ruce provázeni zlými pohledy s plánem, podívat se na nějaké DVD. Najednou jsme se ocitli v našem obýváku, kde už brácha na něco koukal, tak jsme se přidali.
Celou tu dobu jsem měla potřebu ho utěšovat, ale nevypadal, že by to potřeboval. Jako by šlo všechno kolem něj.
Bylo to vážně divné a zmatené, když jsem se probudila, tak ještě víc. Zvláště v některých souvislostech s realitou. Doufám, že dneska nebyl na pohřbu.

Ovšem to, že se mi o něm zdá, vůbec nesvědčí mému zdraví. Tomu nepomůže už vůbec nic…

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Žirafka Žirafka | Web | 11. října 2009 v 19:21 | Reagovat

Jéé, ta lavička v záhlaví je úžasná, kouzelná, nádherná. Tvoje fotka?

2 Achája Eressiel Achája Eressiel | Web | 11. října 2009 v 23:08 | Reagovat

[1]: Bohužel není, sprostě jsem ji ukradla na Deviantartu, protože mě přesně takhle okouzlila:)

3 Šegbar Šegbar | Web | 12. října 2009 v 20:42 | Reagovat

Harmonii LIDSTVA ?? Snad to myslel jako fór... To snad lze jen v představách :D

4 veve veve | Web | 13. října 2009 v 18:48 | Reagovat

moc pěkný blog!Že se prosím jukneš na můj!!www.pusinka130.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters