Listopad 2009

Točí se nad námi. Spirála s měsícem uprostřed.

28. listopadu 2009 v 17:00 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Heh, po deseti dnech mam zase chvilku času znečisťovat svět internetu. Tak do toho:D
Obávám se, že časová vytíženost, či přesněji naprostá absence času už je tu asi na pořád. Samozřejmě je to tak z poloviny moje vina. Ale jelikož jsem moc líná s tim něco dělat, asi to tak prostě ještě musíme vydržet:D
Poslední dobou se děje tolik věcí, až to není možný. Stužkovák byl aspoň z mého pohledu celkem vydařený, nakonec to byla děsná kůlna:) Myslím, že jsem tam opravdu byla jediná úplně střízlivá. Vypila jsem jen půl skleničky šampáňa jako přípitek a i to mi stačilo. Jsem zvědavá, jak dopadnu dneska.

Psychicky se začínám připravovat na další velkou zajisté divokou akci. Johanka dneska pořádá oslavu narozenin, bude jí 20. Už je to velká holka, ale pořád stejně střelenej jetel:D Ovšem řekla bych, že největší dobrodrůžo bude moje první samostatná jízda autem, už brzy. Včera jsem zkusmo jela s mámou, abych věděla a trefila. To byla moje nejdelší jízda od autoškoly. A dneska v podvečer tam pojedu sama. Respektive sama do Turnova, kde naložim Anče a Adélku, zabalíme dárek a pojedeme těma strašnejma serpentýnama k Johance.
Naše překrásná stužka na mé ještě lepší tašce:) Pokud tohle někde uvidíte, rychle pryč:D

I want to destroy something sometimes

18. listopadu 2009 v 22:28 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Život se mě ustavičně snaží zabít. Nechápu, že se mu to ještě nepovedlo. Asi nikomu nechci udělat tu radost. Ještě ne. Teď bych spíš já nejradši vraždila. Nebo něco strašně důležitého rozbila, rozkopala a strašně sprostě nadávala.
Felix v nestřežené chvíli proniknul ke mně do pokoje. Kdybych tu zrovna byla, tak ho snad uhlídám a chytim dřív, než všechno zkazí. Ale ne, já tu nebyla. A on, jak poslední dobou rád, li asi chtěl lehnout na můj stůl, zvláště když tam zase byla spousta věcí a výtvarka. Takže nějak shodil na zem Výtvarné umění Zeměplochy, vodovky, ty už to po druhym takovym shození moc nerozkejchaly. Vysypala se černá a fialová. A nejlepší, výkres mojí předmaturity, co byl úplně ve spod a nějak na něj všechno spadlo, včetně kocoura. Kdybych to neměla ve fóliích, nepřežil by vůbec, takhle je ten skoro dodělaném druhej pokus o zázrak jen totálně zmačkaném a trochu poškrábaném. Fakt super. Naivně už ani nedoufám, že se to aspoň trochu srovná, když to nechám dlouho zatížený v deskách pod knížkami. Čim dýl jsem na to koukala, tim víc jsem tu věc měla chuť zmačkat a vyhodit z okna. A už to prostě nikdy ne děla znova. Opravdu by mě zajímalo, jak to mam asi dát do pořádku a pak vysvětlit učiteli a přinutit ho uvěřit, že to udělal kocour.

Co (pro mě) znamená svoboda

17. listopadu 2009 v 11:38 | Achája Eressiel |  Proud Vědomí
Asi 2 týdny zpátky jsem dostali na češtině úkol, sepsat úvahu o svobodě. Bylo to částečně i jako soutěž od vlády, či co. Jenže to nikdo nestihl v termínu, když nám to řekli 3 dni před.
Ještě jsme to neodevzdávali, tak jsem zvědavá co na to řekne učitelka a taky co si myslíte vy. Vyjadřujme svoje názory, když můžeme:)
Abych tak řekla, na papíře se to zdálo mnohem delší, 3 A4, ale pravdou je, že celý proškrtaný:D
Nejsem s tim zrovna moc spokojená. Úplně jsem se do toho zamotala a rozhodně tam není všechno,co jsem chtěla říct. Ale nevadí, za pokus to stálo a bavilo mě to.
Tak prosím...


Knihovnička

8. listopadu 2009 v 20:08 | Achája Eressiel |  Knihovnička
Již před nějakou dobou jsem se pustila do naprosto nereálné a nesplnitelné mise. Jako bych si dokázala vymyslet něco, co bude fungovat, ale to je jedno:)
Prostě jsem se rozhodla, že se aspoň pokusím sepsat absolutní seznam všeho, co jsem kdy četla. Ale jelikož moje pamět stojí fakt za houby a moje knihomolství se projevuje už od čtvrté třídy... Jsem ráda aspoň za tohle. Každou chvíli si vzpomenu na další knížku, co není v seznamu a samozřejmě ji okamžitě dopíšu. Ale dlouho jsem nechápala, proč tam toho je tak málo. Avšak dneska mi to došlo:D Nepamatuju si titul ani jedné knížky o duchovnu a to jsem jich taky pár přečetla. Ale i tak to pořád nemůže být všechno.
Vlastně vůbec nevím, proč to sem dávám. Asi mám potřebu chlubit se:) Přeci jenom, v dnešní době je pořád těžší a těžší najít někoho, kdo opravdu čte. Takže pokud jste takový blázni jako já, hlastě se;)
Abychom to tak shrnuli. Začala jsem ve 4. třídě u Lovců mamutů(tenkrát to byla poviná četba). Pokračovala jsem dalším pravěkem, občas se najde i něco dalšího z povinné četby. I tam se snažím vybírat si tituly co za to stojí. Stačí jeden pohled na tenhle list a víte hned, že moje zájmy s realitou nemají mnoho společného:)
Možná by to i mohlo někomu posloužit jako typ na dobré čtivo, což většina z toho je. Doufám:)
K dnešnímu dni je na seznamu 138 položek.
Edit 10.3.2011: 150 knih


If you feel like dying, you might wanna sing

1. listopadu 2009 v 13:04 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
Proč? Kurva proč? Naivně jsem doufala, že už to dávno přestalo. Jestli to má zase začít od znova, po tisící asi… Proč? Proč naše Safira? To ne. Jediný o co jsem opravdu prosila andílky, bylo, aby ochránili naše kočky. Jen tohle. A k ničemu zase. No dobře, vydrželo to víc než rok, ale. Proč kolem umíraj všichni, který miluju? A pokaždé, když umře jeden z nich, vzpomenu si na všechny ty ostatní. A pokaždé si přeju, abych mohla tisíckrát umřít místo nich. Jako by to mohlo pomoct. Představa vlastní smrti nic neznamená oproti tomu, když umíraj oni.
Proč? Já už nechci, aby se to dělo znova. Safira, naše matka rodu… Byly jí 4 nebo 5. To je možná rekord u našich koček. Celej víkend ji nikdo neviděl a první co mi dneska máma řekla, kromě pozdravu a ať pověsim kapesníky, bylo, že ji našla přejetou u splavu….
Oh Bože. Já už nemužu. Až do teď to byly celkem normální a ucházející prázdniny když plný flákání se, nejistoty, depresí a stresování se kvůli škole, přestože jsem si to zakázala.
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters