Everybody's hurt somebody before. Everybody's been hurt by somebody before.

6. prosince 2009 v 1:03 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Šalalalalalala nýýýýýz nýýýýz. Tož, heh…:D Mam za sebou další opravdu náročný a ještě divnější týden, než byl ten předchozí. Myslím, že už se to lepšit nebude. Zase mi tak trochu nefunguje internet. Ale to je v pořádku, protože se nám to děje pořád a Ježíšek nám přinese nový modem. A mě ještě paměťovou do telefonu a dá li, tak i opravdový a skutečný původní komiks Vrána. Jupíííí:)
Asi po 2. poslouchám nejnovější Paramore, což je fajn, protože jsem se konečně na chvíli dokázala odseknout o Foo fightres.
V posledních dvou týdnech jsem poslouchala převážně FF, Guns ´n roses nebo Alice in chains. To je docela vražedná kombinace. Hlavně vysoce návyková. No jistě, byli tu jednou Sunz a The used, ale s těma to není o moc lepší:D
Ovšem je tu tentokrát spousta závažnějších věcí k debatování, než je hudba. Tak pozor na to.
Oslava u Johy byla celá taková velice zvláštní a rozporu plná. Nutno podotknout, že jsem dojela i s pasažéry tam a zpátky a všichni v celku přežili. I auto. A fakt mě to bavilo. Teda, ty zatáčky v absolutní tmě, to bylo něco. Ale jinak kůlna.

Strašně mě zklamalo, že tam nebyl Jeremy. Děli se tam strašně divný věci. Asi to má dělat co s tim, že všichni kolem řeší nejrůznější krize. Něco jsme se snažili vyřešit i tam, ale marná snaha. Tohle si stejně každém musí pořešit sám…Je to tak strašně složitý a zmatený, že nemam sílu o tom psát. Ale tak abychom to shrnuli. Všichni kromě mně řeší nějakou krizi, partnerskou, školní, existenční… Nejlíp všechno najednou. Jenom já to pořád nějak zvládám ustát. Asi proto, že You might think I´m happy, but I´m not gonna be ok… Prostě na mě tyhle stavy přicházejí tak průběžně a nějak to zvládám řešit a ustát. Ale to v situacích, kdy se to neděje i v okolí. Teď to pořád slyším ze všech stran a snažím se pomoci. Ale pravdou je, že čím víc se toho děje, tím víc mi docházejí slova. Prostě už nevím, co lidem, přátelům říkat, radit. Asi je to hlavně proto, že každého situace je trochu jiná a hlavně proto, že jak si pořád častěji všímám, ostatní ve většině situací jednají docela jinak než já.
A tak tu stojím a rozhlížím se kolem sebe a vidím svět jak se bortí jako domeček z karet. Jen si občas nejsem jistá, jestli stojím dole a dívám se, jak mi karty padají na hlavu. Nebo jestli stojím na samém vrcholku a cítím, jak ztrácím půdu pod nohama…
•Vlastně se cítím tak trochu jako Alenka v říši divů. Nikdy jsem to nečetla, jen jsem kdysi viděla verzi Disneyho, ale ta holka mě asi začala pronásledovat. (Tak moc, že jsem ji musela zapojit do nového vzhledu(jak jste si jistě všimli), který je tu už asi 2 týdny. Štětečky jsou z DA a fotky houbiček jsme pořídil s bráchou na zahradě. Smíchala jsem jich pár dohromady a prohnala Photoshopem:)) Stupňuje se má touha, tu knížku si konečně přečíst, ještě než do kin přijde verze Tima Burtona(březen).
Jsem prostě skoro pořád zmatená, víc než obvykle a vůbec nevím, co se děje a kde to jsem. Svět se zase zbláznil, dělá to teď až moc často a nejen ve čtvrtek. Teprve jsem se vzpamatovávala z toho, že je Listopad a on se tu najednou vyloupnul Prosinec se vším tím mrazením( v zádech).
•Tenhle týden mám hodně zvláštní sny. V pondělí jsem četla něco o Dalajlámovi. Čtu o něm často, je to můj oblíbenec. Ale až teď jsem si uvědomila, že bych ho chtěla někdy potkat. Když vůbec nevím, co bych si s tím počala. Den potom se mi o něm zdálo. Setkali jsem se a mluvili spolu lámanou češtinou. Byl to takový malý usměvavý dědeček, prostě jako ve skutečnosti. Chtěla jsem, aby mi poradil co dělat s mým navráceným ekzémem. A on mi vynadal, že ho nemám ničím namazaný a začal ho mazat nějakou svojí mastí. Takové moje snové setkání s Dalajlámou. Bylo to divné, ale mám z toho radost:)
○Noc po tom jsem měla 2 ještě nepochopitelnější sny, pravděpodobně spolu trochu propojené. Už si je skoro nepamatuju a smysl mi ušel úplně. V tom prvním jsem byla já a ještě další 3 holky, avšak nevím které, v týmech po dvou. Měli jsem snad něco najít a přinést, nebo se nějak dostat, kdo ví. A byl tam taky náš velitel, krocan, učitel výtvarky. Jen si nejsem jistá, jestli s námi nebo proti nám. Taky nevím, jak to dopadlo, krom toho, že tam byla menší bitka a jedna z nás uměla být neviditelná. Nakonec jsem se nějak dostala do dalšího snu, kde jsem potkala ještě Andělici a Ufouna a šli jsme na koncert. Bylo tam všechno úplně obráceně a ta kapela asi vůbec neexistuje. Vím, jen že byli 4 a hráli na kopci, kdežto diváci byli v údolí. To je přeci blbost. My se samozřejmě dostaly nejblíže podiu. A já se na chvilku nějak ocitla přímo na něm a něco tam předělávala, když jsem s potkala s jistým… oním. Jen tak tam sundával oponu, smál se na mě, divil se co tam dělám, stejně jako já se divila jemu, a lezl po té konstrukci jako opice. Víc si nepamatuju a moudrá z toho nejsem.
•A včera se mi zdálo, že jsem v antikvariátu v Turnově a sháním Obraz Doriana Gray. To proto, že jsem o tom před spaním uvažovala, že ho chci vlastnit a jestli ho za dobou cenu v tom antikvariátu budou mít. Ve snu tam byl a byla tam i spousta dalších věcí. Tak jsem uvažovala, že koupím knížku mámě k Vánocům. Třeba nějakého Stephena Kinga. Nakonec jsem měla strašně moc knížek a uvažovala, jak to vyřešit, když ty ubohé peníze co mám, je třeba dát i na další důležité věci. Asi jsem to nevyřešila a už bylo ráno.
○Ale ještě se musím vrátit k těm krizím. Toho bude hodně. Všechny moje kamarádky spolužačky jsou totálně mimo a neustále se rozcházejí a scházejí se svými partnery. Pořád slyším, jak je to mezi nimi naprd a že už nikdy nebudou spolu. Pak třeba chvíli chodí s někým jiným a než se naděju, už jsou zase s tím původním, přes to všechno co o něm řekly. A tohle prosím dělají 4 moje kamarádky skoro ve stejnou dobu. Je očividné, že to vůbec nechápu. Ale prosím, je to jejich peklo. Já mam svoje vlastní.
Anče teď někdy vyslovila touhu, aby se do ní někdo bláznivě zamiloval a ona mu mohla strašně ublížit. S Adys jsme jí to odmlouvaly, obě víme, jaké to je.
•Já jsem ještě v té době žila v dojmu, že žádné takové zkušenosti nebudu muset opakovat. Avšak hned ve čtvrtek mě realita vyvedla z omylu. Po tom, co se za mnou minulou neděli znenadání zastavil M. a chtěl se jít projít, jen protože nemá co dělat, byla jsem tak překvapená, že jsem kývla a nad následky uvažovala až v klidu po návratu z procházky. Ale už když jsme se tak ploužili mojí oblíbenou krajinou a mluvili o nedůležitých věcech i o těch nevšednějších, všimla jsem si toho štěněčího pohledu. Vyděsilo mě to jako málo co. Asi proto, že takový pohled se po nějakém čase objevil u několika mých kamarádů, často spolužáku jako v tom to případě a já jim pak musela ublížit.
Ve škole jsme o tom nemluvili a tak jsem doufala, že je to jen moje paranoia a ten štěněčí pohled ve skutečnosti nebyl. Ale byl tam. Jak se ukázalo právě v tento velice divný čtvrtek.
M. mě zastihnul v dílnách, zrovna když kolem skoro nikdo nebyl. A to není jen tak. Už když říkal, jestli se může na něco zeptat, cítila jsem průšvih. No jak jinak, chtěl se jít večer projít, jestli mám čas. Po pravdě jsem řekla, že nemám. Ptal se jestli jen dneska nebo celkově. Řekla jsem, že celkově. Tím jsem to naivně považovala za jasné a ukončené. Spíš jsem v to doufala. Jenže v pátek, včera mi dal do kabátu dopis. Asi v naději, že ho najdu až po škole a on už bude dávno pryč. Jenže já šla o volné hodině do knihovny a vzkaz si přečetla dřív. Trochu mě zaskočily ty věci, hlavně všechny poklony a kdo ví co ještě… Ale napsala jsem jakous takous odpověď a byla bych mu ji i dala, kdyby to nebyl srab jako všichni chlapi, když přijde na věc a hned po angličtině nevzal do zaječích. Já jsem v pohodě, mám jasno ve svém postoji, ale on hlupák bude celé dny nervózní. Může si za to sám.

○Ale jedné věci na tom celém vskutku vůbec nerozumím. Proč se mi to pořád stává, že se do mě zakouká někdo úplně obyčejný, kdo se mnou nemá vůbec nic společného, prostě je úplně jiný? A už od pohledu to nemá smysl ani budoucnost. To už se stalo tolikrát. Většině z nich jsem nechtěla ublížit(přiznávám, že některým trochu ano), ale prostě jsem je musela odmítnout. Nejhorší to bylo u těch pár kamarádů. Ti nebyli až tak nudní a šediví. Ale stejně jsem cítila, že by to nefungovalo. A chudák Ma., kdysi když se doslechl, že ho nechci, mi napsal tak krásnou básničku… To mě opravdu mrzelo. Co je to za nápady, uvádět slečny do rozpaků básněmi o ztraceném snu a omluvami za svou lásku?
Asi si napíšu na čelo, že jsem zlá a krutá ledová královna, ať už se nikdo další ani nepokouší…
Ale ne, přeci jen nechci odradit všechny. Zrovna teď, když je tu někdo mnohem zajímavější než všichni ostatní dohromady… A karty mi radí, ať jsem opatrná a zároveň ať jdu za svým cílem. Tak co to je?
Eh, no. O tomhle bych se mohla rozepsat do nejmenších detailů a to nechci. Stačí, že jsou v mojí hlavě a už i ve snech:)
•Tak popojedeme. Tento týden budeme mít Pyžamový čtvrtek. Někdo, král ví kdo, začal mezi studenty šířit tu zprávu. Je to tajná akce bublající pod povrchem. Jsem zvědavá, kolik lidí se zúčastní. Samozřejmě do toho jdu taky, jen jsem ještě nevybrala vhodnou noční košili, protože pyžama nevedu. Prostě to budu mít jako šaty. A právě mě napadlo, že bych si mohla vzít ještě ručník. Správný stopař nedá bez ručníku ani ránu!
Oh a další čtvrtek, 17. snad budou Hrátky. Pořádají je každoročně třeťáci, jenže naše nová ředitelka začala dělat problémy a nechce je povolit. U nás jsou akce vždycky ve čtvrtek a ona se asi bojí, že v pátek jako vždy přijde málo lidí. A vyhrožuje, že pokud se tak stane, nedá učitelům plat. Jenže třeťáci potřebují jednoho učitele, aby jim podepsal dozor. Doufám, že nejsou všichni srabi. Na další Hrátky jsem se těšila od doby, co jsem je loni dělali my. Kromě scének parodujících dění ve škole je součástí maškarní a já už dlouho mám v plánu jít za Erica Dravena. Jen musím do té doby konečně došít svůj nádherný dlouhý černý kabát. Už jsem ho chtěla mít asi tak před měsícem. Ale možná to stihnu do pyžamového čtvrtka, už se blížím do finále a nemůžu se dočkat:) Tak dlouho jsem se těšila, až ho budu moci nosit. A mysterious man tak nebude jediný. A taky se snad už přidá Zuzka, která má stejně jako on kabát z Nosferatu. A taky mám takový pocit, kdo ví proč, jestli může ještě někoho napadnout, jít za Erica, je to jedině on. Ale zdá se, že mě dokonce i někdo pozná. Za poslední dobu se kult Vrány trochu rozšířil a už tak nejsem jediný znalec(ikdyž bych řekla, že největší:D) široko daleko.
•Nu což, mám právo na trochu fanatismu, když Brandon Lee umřel na moje narozeniny. A krom toho se chci taky vdávat na Halloween a napadlo mě to ještě před tím, než jsem to viděla u Erica:)
Tož, ještě je tu asi tak milion věcí k napsání, ale teď mě nenapadá ani jediná konkrétní.
Snad jen, proč nás milují ti, kterých si nevšímáme a proč milujeme ty, kteří si nás nevšímají?

Zrekvírováno X X
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Být či nebýt?

Být
Nebýt

Komentáře

1 Pastelka Pastelka | 8. prosince 2009 v 20:58 | Reagovat

... Já jsem asi zcela a úplně a naprosto též jako všichni ostatní mimo ... O_O

2 Achája Eressiel Achája Eressiel | 8. prosince 2009 v 22:16 | Reagovat

Já jsem taky úplně a naprosto mimo.
Ale myslím, že po přečtení jsi se ovšem dozvěděla úplně všechno podstatné. Až se potkáme, tak se můžeš ptát:)

3 Anna Merisielu Anna Merisielu | E-mail | Web | 19. prosince 2009 v 14:40 | Reagovat

Za Erica? To mám pocit, že jsem tě tam zahlédla... :D

4 Anna Merisielu Anna Merisielu | E-mail | Web | 19. prosince 2009 v 23:12 | Reagovat

Mimochodem - nemáš náhodou tušení, kde by se mohly objevit fotky z Hrátek?

5 Achája Eressiel Achája Eressiel | 20. prosince 2009 v 17:35 | Reagovat

[4]: Netuším, já je budu schánět na vlastní pěst. Stačí se poptat, pár lidí to určitě nafotilo nebo natočilo.

6 Anna Merisielu Anna Merisielu | E-mail | Web | 26. prosince 2009 v 0:32 | Reagovat

Fajn, vím, že se to přinejmenším fotilo, ale nemám ani tušení, koho bych se měla ptát... Prosímtě, kdybys už něco měla, mohla bys mi poslat odkaz? Docela akutně nějaký fotky sháním, tak bych ti byla moc vděčná. =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters