Duben 2010

Kytarový Bůh

20. dubna 2010 v 21:59 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
kytara
Oh my fuckin God! Ještě pořád tomu nemůžu uvěřit a nedaří se mi to rozdýchat. Jak bych mohla mít tolik štěstí? My všichni?
Nedávno jsem se jedné dobré duši zmínila, že kdyby přijel, neváhám ani vteřinu. Dneska jsem si dvakrát dokola poslechla jeho sólovku, na který jsem závislá od začátku dubna, kdy vyšla na světlo světa. A to jen proto, že jsem to prostě nedokázala přestat poslouchat a pustit si něco jinýho.
A to jsem tou dobou ještě nevěděla, že on přijede sem. Hrát! Pro nás! To je tak neuvěřitelný:)
Teď už není žádná možnost, že bych tim chlapem přestala být posedlá. A to jsem s tim znovna chtěla začít něco dělat, protože se to jen zhoršuje:D Ale taky jsem se chtěla učit anglinu. Ale po tý skvělý zprávě už to nějak nešlo. Tak třeba za chvíli:D
To je prostě... Jeden z nejšílenějších splněnejch snů. Naprosto nejlepší způsob, jak ve velkým oslavit maturitu. Hej, to je dobrá motivace, vzhledem k tomu, že jsem zrovna o víkendu začala panikařit, že to nedám.
Dám to! Už kvůli tomu, abych mohla jet 8. června do Prahy. Taky dám 9 stovek za lístek pod pódium, protože to se prostě musí vidět. Zblízka. Budu mu koukat pod prsty, jak jsem vždycky chtěla. To je tak neuvěřitelný.

Nebe je modrý a zlatý

17. dubna 2010 v 20:07 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
wish
Nikdy jsem neviděla nebe, jako bylo dneska. Ta dokonalá blankytně modrá a sem tam jen lehký opar, který se po delším pozorování srazil do obláčku. Nikde ani čára. Nebe nebylo rozsekaný od letadel jako vždycky. No není to nádhera, vidět ho zas jednou tak jak bylo kdysi dávno… Bez zásahu člověka?
A to všechno kvůli sopce kdo ví jak daleko na severozápad. Ale radost z tý čistoty mi na chvíli zkazilo malý letadlo, co táhlo do vzduchu větroň. Celkem letělo dneska 3x a pak jeden vrtulník. Ale pak už mě to spíš fascinovalo, než štvalo. Tatík se v tom vyznal a říkal, že některý malý letadla můžou chvíli lítat, protože se jim motory nezanášej sopečným prachem tolik jako velkým letadlům.
Ale ta čistá obloha… Pořád je taková, jen se koukněte. Je to jako jedno velký obrovský prázdno, co se nám chystá spadnout na hlavu. Protože všechno je prázdný. Prázdný a probuzený. Ne, dobře. Už s tou knížkou dám pokoj:)

Vzhůru tam, kde na nebi září 42.

15. dubna 2010 v 21:57 | Achája Eressiel |  Proud Vědomí
memories
Hahá. Konečně mám chvíli času v tom svým nic nedělání, dát sem svou maturitní písemku z češtiny. Zcela prozřetelně jsem to psala ještě přes kopírák a včera hned doma luštila ty nečitelný hieroglyfy, než to zapomenu.

Měli jsem čtyři témata a to přímo tato.
1. Říše fantazie nezná překážek
Napiš vyprávění o tom, co bys mohla zažít, kdyby ses stala nějakou literární postavou.
/rozsah nejméně 4 strany/
2. Knihy jsou otevřená srdce lidí
Napiš referát o zajímavé knize, kterou napsal autor ve druhé polovině 20. století
/rozsah nejméně 4 strany/
3. Sebevražda je zbabělost
Napiš úvahu o sebevraždě
/rozsah nejméně 4 strany/
4. Kdybych měl kouzelnou hůlku…
Napiš fejeton o tom, co bys rád změnil
/rozsah nejméně 3 strany/

V tomhle světě žít nemůžeš, ale při tom se nedá nikam jinam odejít

13. dubna 2010 v 18:32 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
sedmikrásky
Život je strašně divný místo. Některé mosty se hroutí dřív, než je stihneme poslat do plamenů a některé jsou bytelnější, než se čekalo.
Občas to nechápu, jak to dělám, že ještě pořád stojím na vlastních nohách, zatím co světy kolem mě se bortí. A když mám tak podpsovitou náladu, že tak nízký psy se ani nevyráběj, jako dneska, s přehledem to spraví pár písniček od Miky.
Což na tom, že s učením k maturitě jsem ještě nezačala, dílenská práce jde pomalu a zítra píšem maturitní písemku z češtiny.
Hlavně, že jdu meditovat do divadla, podléhám touhám obarvit si vlasy na oranžovo červenou a asi se zblázním, jestli si okamžitě nezbalim ruksak a nikdo už mě nikdy, či hodně dlouho neuvidí. A nemám ráda olivy!
Nejdůležitější jsou ty nečekaný okamžiky štěstí, vlastní světy v hlavě a dobrá knížka při ruce.
A nikdy nedám dopustit na Dharmový tuláky...

Mezisvěty

1. dubna 2010 v 1:37 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
deštníky
V záři plného měsíce, v malých místnostech přeplněných lidmi, kteří překypují nadšením, občas malá hvězda zazáří.
Někteří slaví šestadvacáte narození své a úplně cizí lid zpívá jim. Jiní zas 19 zim bloudí světem, zatímco snaží se zatajit tento fakt a nepokrytě i skrytě oslavují 17 let odchodu největšího mstitele, jež za lásku i po smrti bojoval.
Neklidná mračna valí se přes zamrzlé srdce, v jehož nitru ledy tají a rodí se motýli. Toužebně křídly zašustí, když plavá hříva cilindrem skryta, sluncem ozářena a za rytmu řetězů, kolem protančí.
Vzlétnout však ještě nedokáží. ´Bylo to poprvé, co cítil lásku...´

Mezičasem v malé kobce, v záři reflektorů komediant své kejkle prodává. Občas hraje na city, jindy svou roli zapomíná. A v čase improvizací náhodně slova skládá a dvojnásob sklízí úrodu. Je mistrem převleků, přestože oděv neměnil a slepice má rád. Ve vedlejší roli mistr hudebník zoufale struny prohrábne a rady neví si. Občas společníka přivine a po rameni poplácá za dobře provedený trik. Však jejich kamufláž, na oko hraNá, prozrazena byla prvotní řečí o šňůrce.
Lid zmožený každodenností a honbou za životem občas rozvlní svá těla a cízí slova opakuje, častokrát i bez hudby. To vše ve snaze zapomenout na svět a stát se jedním z davu, jež chce být přesto svůj a sám, světem nechápán.
A ztracené duše zpola v mrákotách vrážejí do zdí a do sebe navzájem. Někdy i do sebe samých a ignorujíce druhé, některými fascinováni zůstávají. V časech, kdy svět běží závod o čas a ranní běhy končí pozorováním dopravních prostředků, ztrácejícíh se v dáli a výparech výfuků, nejlepší jsou sny, jež lesní mlha halí. Víčka padají, hlavu pod polštář, a v mysli i za zrcadlem toužebné obrazy tančí, o kloboucích a řetězech na sukni, o ráji leváků, v melodii folku, co je zpunkovaná. Přeblízcí přátelé, co jsou víc a spřetrhané struny, ukulele a jamajský písek, v něm odráží se vzpomínky z nocí minulých...
A do tmy upadá a zítra netuší, co byla realita a co sladký sen...
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters