Říjen 2010

Poslední dobou se mi zdá...

31. října 2010 v 22:17 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
kotě v dýni
… že svět je dost pomotaný a divný místo. Taky se mi zdají dost zmatený sny, ten HP co jsem popisovala minule, byl jen začátek a ještě dával smysl. Více méně.
Máme to ale dnes krásný Halloweenský denJ Rozhodně u mě lepší, než včera. Včera prostě bylo něco naruby. A asi to vůbec nesouviselo s dvoudenní návštěvou strýce a tety z Moravy, ani s výletem na Mužský a sázením Hrušně.
Mrzí mě, že 31. Říjen vyšel letos na neděli a nemohli jsme to s bandou nějak akčně oslavit jako v předchozích letech. No, né že by se nám to vždycky nějak vydařilo, ale snaha a nakonec i sranda byla. A hlavně dýně. Letos nám všechny sežrali slimáci ještě v zárodku.

Zásadní chyba v Matrixu, potřebuju restart!

27. října 2010 v 21:42 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
not too late
*psáno povětšinou během dne ve škole*
Po dlouhé době mám zase blogovací náladu, zrovna dneska, když je nejhektičtější den. Jak jinak, že ano. Od neděle večer až to úterního odpoledne stálo všechno za prd. Ani to ne. Totální krize, všeobecná a všeobjímající chyba v Matrixu. Momentálně sedím v přednáškovém sále a čekám na Estetiku. Má to výhody psát si zápisky na počítači, když stíháte ještě milion dalších věcí:) Dneska bych jich potřebovala stihnout aspoň 2 miliony.
Ale zpět k dění dní předchozích. U nás na pokoji nastal totální error, všichni se mezi sebou hádali a přestože nemám problém se do hádek ignorovat, drásalo mi to nervy. Vzhledem k mé introvertní flegmatičnosti toho vydržím hodně, ale kupodivu mám taky nějakou čest a co je moc, to je prostě příliš. Padla poslední kapka a pohár přetekl.

I wanna see you smile

18. října 2010 v 22:38 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
na zdi
Svět je dneska poněkud ospalé místo. Přes veškerou snahu okolí a okolností se mi daří úplně neusnout a občasně nevytrousit dobrou náladu. Bolí mě břicho a nohy, pořád se cpu sladkým a potřebuju černý čaj.
Poněkud znuděně jsem proflákala ateliéry a učinila zásadní poznání. Pája taky zná a má ráda Vránu, stejně jako Královnu prokletých. Celé nadšené tímto zjištěním jsme si na Williamovi pustily soundtrack z druhého filmu a pokračovaly v předstírání činnosti.

S nadějí znovuzrozenou se vrátíme zpět do koruny stromů

11. října 2010 v 22:27 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
houpačka
John měl v sobotu narozeniny,
vzpomněla jsem si dnes, procházejíc zase kolem staré vývěsní plochy Mírového klubu Johna Lennona - Liberec.
Měl by sedmdesátiny, kdyby samozřejmě zrovna nežil kdo ví kolikátý už život. A tak poslouchám Beatles a nechávám se unášet barevnou podzimní nostalgií, která mě dnes k večeru popadla.
Akorát tak nálada na válení se v šustivém listí, pozorování něžných západů slunce a posezení u čaje s přáteli. Alespoň to posezení se zítra uskuteční, zbytek, ví král.
Mírový klub Johna Lennona

´Až se rozdesetím, budu nejšťastnější na světě, zvládnu věci které, nelze zvládnout v jediném životě.´ Alespoň roztřetit kdybych se zítra mohla. To bych hravě zvládla setkání se třemi přáteli na dvou místech v jiném čase, vyřídila věci nezbytné a vodní mandalu malovala. Stihnout to musím i tak, sama jediná, avšak v klidu to nebude.
Navzdory té vidině neustálého chvátání se na zítřek těším. Taková vzácná setkávání všeho druhu by se měla konat častěji a snad i budou. Podzim bude ještě chvíli krásný a dodá na kouzelnosti i tak nádherným starým domkům a vilkám v zapadlých uličkách.
S radostí je budu křižovat ve svém steampunkovém hávu z dob minulých a přesto budoucích, sukně šustící v listí, větřík ve vlasech, slunce jako pomeranč zářně oslepující.
Ale nechám si sny do peřin.

Jestli to někoho zajímá, já jsem k vám přijel z Jičína...

9. října 2010 v 1:34 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
Žárovka
´Moc toho nevim, ale jedno je mi jasný, že se hodně pařilo.´
Zase jednou na Chinaski. Už je z toho takový pravidelný podzimní rituál, občas okořeněný letním zážitkem. Jen loni na podzim bylo klidné období, jediné za posledních 5 let.
Až když jsem s mámou stála před Libereckou Tipsport arénou, došlo mi, jak se na ně neskutečně těším.Když asi o půl osmé na pódium velice efektně nakráčeli Eddie Stoilow, říkala jsem si, jestli jsme tu správně. Viděla jsem je před lety na Benátské a neznala jedinou písničku. Ale oni předváděli show hodnu samostatného koncertu. Každá písnička jiná, všechny super a ten nejen jejich NERD styl vzezření se mi vskutku líbit. Ale né že bych ho plánovala aplikovat na sobě.
Hráli asi půl hodiny. Následoval lehký úklid pódia a čekání.

Pod žárovkou není tma, ani když je poloviční

6. října 2010 v 23:59 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
street

Drobím si do postele müssli, Bob Marley mi zpívá, že ´everything is gonna be allright´ a vypadá to, že svítá na lepší časy. Nechci to zakřiknout, ale poslední dva dny byly fajn. Sice jsem pořád utahaná jako kůň, ale ještě chvíli míním vydržet vzhůru. Obyvatelstvo našeho skromného apartmá vyrazilo do města, takže si užívám klidu a prostoru. Před chvilkou jsem si zašlápla mobil, naštěstí bosa. Skvělej nápad, zhasnout na chodbě, když v pokoji nic nesvítí, a pak se snažit někam dojít.

Look Alive Sunshine, ´cause Art is the Weapon!

5. října 2010 v 20:57 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
highschool never ends
Life is wierd. Life on college even more.
(Konečně intenet! Chudák chlapec, co byl nucen mi ho zfunkčnit. Psáno v pondělí večer a nezměněno.)
*tohle bude dlouhý*
Nastal nějaký zásadní error v Matrixu. Vlastně celá spousta errorů. Když tohle píšu, ještě pořád nemám internet, ale snad by se to mělo do zítra napravit.
V úterý, jak jsem předem oznamovala, proběhlo stěhování na kolej. Ukázalo se to být lehce jinak, než jsem čekala. Neměla jsem ani tucha, že můžeme být v pokoji po třech a samozřejmě, že já jsem ta třetí. Přistýlka je z toho všeho nejmenší problém. Až na to, že když se rozloží, není kam šlápnout.
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters