Leden 2011

Im awake and Im alive

24. ledna 2011 v 21:55 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
čajík
Asi se zrodila tradice Pondělních čajů nejen o páté. Nehledě na to, že v dalším semestru se přesune na úterý. A tůze se mi to posezení zamlouvá. Dneska bylo opět poněkud studijní, doufám a vypadá to, že úspěšnější než minulý týden. Zítra to Ztv už chci opravdu dát a mít ho za sebou. Zbývá mi naučit se ještě další dva předměty. Dnes jsme měli Dějiny výtvarné kultury. To bylo milé, jednoduché a za dvě. Mohlo být i za jedna, kdybych nezmotala Krétské a Starořecké odívání. Ale nevadí.

Don´t worry baby, it´s just the end of the world

17. ledna 2011 v 21:27 | Achája Eressiel |  Let it Bleed

wtf
Jsem přečajovaná na nejvyšší únosnou míru a to je asi jediné, co mi pomohlo ještě se nezhroutit rozčilení či propuknout v pláč. Na druhou stranu, momentální poslouchání Placebo snahu čaje celkem úspěšně ruinuje a já nemám kam utéct a skákat. S děvčaty jsme strávily skoro 5 hodin v čajovně, částečně nad učením na zítřejší zkoušky, které vypadají značně beznadějně.

English weather

16. ledna 2011 v 23:27 | Achája Eressiel |  Maybe Memories
my world
Aspoň to tak poslední týden vypadá. Po Anglicku. Když zrovna neprší, je mha kam se podíváš. A že moc daleko dohlédnout nejde. Ty mlhavé okamžiky se mi tůze líbí, zvláště když skrze snažně prosvítá slunce. Asi nejkrásnější takové výjevy jsme u nás měli v pátek, kdy se zároveň nejvíce potok vylil do polí. Ale to se tu stává několikrát do roka a jelikož vodu máme hned ta domem, na mlha je tu běžně. Ale ne taková… zimní.

Bat with Vampire heart

13. ledna 2011 v 22:34 | Achája Eressiel |  Šperkovnice
Druhé dílo ze třeťáku je tu. Tentokrát jsme ho navrhovali v rámci výtvarky, tudíž nám do toho kecal ještě ateliérník.
Pointou bylo vymyslet přívěšek s kamenem, který jsem si vybrali(stihli ukořistit) a filigránem. Filigrán jsou ty prťavé kroucené drátky, dělají se z ryzího kovu a je to děsný proces. I přes tu šílenou složitost, a dobu, kterou to trvá, je to moje nejoblíbenější zlatnická technika, vypadá prostě kouzelně:)
No, jelikož můj předchozípokus o netopýří křídla moc nevyšel a já opravdu chtěla, vnutila jsem je tam znova. Původně to sice začalo drakem, ale to už je k netopýrům kousek. A od nich k upírům, že:D

Bloumavé čtvrteční pondělky

11. ledna 2011 v 1:15 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
street
Dnešek byl opanován čistě čtvrtečními pocity. Chaos a zmatenost vládly světu již od časného rána a jeden byl nervózní už jen z nervozity ostatních. Přemíra lidu v běžně postačujících prostorech znemožňovala spoustě z nás manipulaci s velkými archy papírů a výtvarných děl. Ti moudřejší z nás se zabavili, jak se dalo a nechali ostatní v chaosu dělat své práce. Když největší ruch utichne, není nic lepšího, než zabarikádovat chodbu svými díly a vyvěsit je na zeď příliš krátkou na to, aby unesla tíhu umění. Voda je všude kolek, ač na to často nevypadá a mnohá je stokrát lepší než naše vlastní. Avšak není se za co stydět, občas i spokojenost je na místě, nehledě na složitost následného výběru z vedení…

Deštníkový s Chrysoprasem

5. ledna 2011 v 15:00 | Achája Eressiel |  Šperkovnice
Tákže, jedem:) Ve Šperkovnici budou k nalezení nečekaně většinou šperky a prostě všechno, co jsem vyrobila za poslední 2 roky na Střední. Časem možná i domácí tvorba...
Pokud to někomu uniklo (je fakt, že to moc často nezmiňuju), jsem zlatnice s maturitou. Nehledě na to, že jsem nikdy neměla v plánu se tím živit a stále nemám.
Ale zpět k věci. Ve třeťáku jsme začínali dělat se stříbrem a jako první jsme měli vyrobit prsten s tepanými přístavky dle vlastního návrhu, navíc s oválným kamenem. To bylo ukrutně těžké a brutální, učit se se stříbrem na něčem takovém.

Padnu za vlast a budu pouze snít...

4. ledna 2011 v 20:04 | Achája Eressiel |  Let it Bleed
stop
Jsem totálně kaput. Posledních několik dní, vlastně asi od Vánoc, jsem trpěla záchvatem pracovité tvořivosti. Či snad tvořivé pracovitosti? No každopádně se toho muselo využít, protože bylo třeba udělat až moc věcí. Kromě 3 kreslených zátiší o prázdninách a nějakých dalších věcí, jsem včera a dneska pracovala jako divá na papírových šatech do ateliéru. Dnes jsme je konečně šťastně dodělala, zítra jsou na focení a v pondělí se spoustou dalších prací se vystaví. Přičemž několik těch dalších prací ještě není hotovo, či spíše ani začato. To bude zase klidný víkend.
Ovšem z toho všeho jsem byla velice rozlítaná a nemohla se zastavit. Než jsem přišla na pokoj, s tím, že za chvíli skočím ještě oběhnout město, když jsem tak akční. Sedla jsem si… a už se nezvedla.

Art is the Weapon

3. ledna 2011 v 13:11 | Achája Eressiel |  Me
art

vzpomínání

z duše múzy

ne zrovna botičky

na zlatnickém stole
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters