Bloumavé čtvrteční pondělky

11. ledna 2011 v 1:15 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
street
Dnešek byl opanován čistě čtvrtečními pocity. Chaos a zmatenost vládly světu již od časného rána a jeden byl nervózní už jen z nervozity ostatních. Přemíra lidu v běžně postačujících prostorech znemožňovala spoustě z nás manipulaci s velkými archy papírů a výtvarných děl. Ti moudřejší z nás se zabavili, jak se dalo a nechali ostatní v chaosu dělat své práce. Když největší ruch utichne, není nic lepšího, než zabarikádovat chodbu svými díly a vyvěsit je na zeď příliš krátkou na to, aby unesla tíhu umění. Voda je všude kolek, ač na to často nevypadá a mnohá je stokrát lepší než naše vlastní. Avšak není se za co stydět, občas i spokojenost je na místě, nehledě na složitost následného výběru z vedení…

Voda

Vyčerpávající výstava pokračuje zmateným pobíháním po městě z různých i planých důvodů. A není nic lepšího, není neplánované posezení s dobrou duší v neznámé čajovně, na konci divokého dne. Bez tušení, jak divoké to ještě bude.
Tříhodinové popíjení mnoha nálevů zemitého Pu erhu z kouzelných mystiček a hraní šílené deskové hry, která je jako návrat do dětství… Má drahá společnice nenápadně slavící svůj další rok, byla okouzlena milým čajovníkem a žádný div tomu. V pozdní zavírací hodinu zazněl nám gong a s bonbonem na památku pokračovalo putování.
Síla Pu erhu konečně vykvetla ve veselé bloumání skrze známé i cizí uličky, uskakování před auty a kostlivci v oknech, okukování roubenek a starých lamp, až nás zavedla do známého pajzlu. Jen tak pro zajímavost a limonádu, se sešitem plným hlášek. Pouhé vysedávání v tom zajímavém místě se zdálo nudné, oproti dalšímu putování nocí. Avšak někdy je třeba dát si sbohem, když už není hromadné dopravy, jež by nás dopravila do vlastních postelí . A nezbývá, než se vydat na adrenalinovou cestu setmělým městem plným pochybných existencí. Rock ´n´roll v uších a sprej v kapse to jistí i když nožičkám se nechce a záda bolí.
A že prý ze mne vyzařuje nevinnost. Zdání klame drazí. Zmítají mnou hříšné myšlenky a boje s vlastními stíny jsou skoro Don quichotské. Avšak já vyhraji, kde je stín, tam i světlo.
Ach, takový je tedy studentský život, avšak začít s ním ve zkouškovém… Kdy jindy, že.
Dobrou noc tedy, jestli mi čaj dá usnout…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters