Březen 2011

Časy se mění. A nebo vůbec ne.

31. března 2011 v 21:15 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Loni touhle dobou jsem měla na tričku Brandona Lee a těšila se s mým osobním andělem improvizacím KlusaVého Tomáše. Před dvěma lety jsem se mračila na celý svět a tvářila se, že rozhodně nejsem dospělá. A léta před tím jsem tento den okázale ignorovala.
Již nikdy mi nebude ´náct´ a místo toho, aby mi to bylo líto, nikdy mi nebylo líp. Dříve to vypadalo, že sladkých 17, byl ten nejlepší čas. Ale celý poslední rok se ukázal být tím nejúžasnějším, zatím. Přinesl tolik a tolik změn a ani jedinou bych nevzala zpět.

Potterovské povídkování

28. března 2011 v 14:00 | Achája Eressiel |  Knihovnička
Povídky jsem začala číst asi v roce 2005. Myslím, že tenkrát vyšel 5 díl Harryho Pottera (sice ne moje první čtení, ale tehdy i dlouho potom pro mě fascinující) a já si nějak chtěla ukrátit čas do vydání šestky. Odhalení faktu, že se ve vodách českého(dnes čtu i anglické) internetu pohybují amatéršté autoři fanfiction mělo pro můj život netušené následky.
Pamatuju si, jak jsem začínala u Blanch, legendy české fanfiction. V dobách, kdy ještě psala hetero ff a já to žrala, ikdyž konkrétní příběhy už si nepamatuju. Snad jen, že byly o Pobertech. A pak Blanch začala mluvit o slashi, později ho i psát. Na její nepřímé doporučení jsem se vydala k Estriel a její něžná slashová literatura mě naprosto pohltila.
Od té doby už nic jiného nečtu:)

Výhledově budeme všichni šťastný.

25. března 2011 v 19:57 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Výhledově v týhle divný době, asi… jo.
Takové euforické tance by se měli konat častěji. Když možná, o to jsou cennější. Čekání trochu delší, než snad bylo nutné a rozjezd Vlaku lehce rozpačitý. Ale energie se brzy vlila do žil. Nebo vylila?
Některé otázky... mám úplně nejradši od doby, co jsem je slyšela prvně...dávno
Slova pronikla k srdcím a veselo vířilo lidem. Z nějakých důvodů se nejlépe trsá ve druhé řadě. Ale na první s stěžovat nebudu, jak jinak, že. Snad jen občasné krky a hlavy kytar nad hlavou mou jsou věc nečekaná, když jeden pro plný požitek hudby zavírá oči. To pak může být věc přímo nebezpečná. A zcela jistě se tou dobou nedá skákat. Neskákala jsem tedy a vychutnávala pocity toho, že máte hudebníky blíže než na dosah ruky.

I was dancing in the rain, with my soul naked and heart smiling

24. března 2011 v 19:52 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Poslední týden trávím v duchovních sférách, jako snad nikdy nebo již dlouho ne. Od čtvrtka do soboty jsem poslouchala U2 v kombinaci s mantrami, tančila v dešti a skákala mezi kalužemi v pátek cestou z vlaku domů. Smála se a zpívala, slzy tekly dojetím nad krásou a přesností písní a nad vůní dešťového světa. Četla jsem o inkarnaci Krišny, jehož ´zjevení´mnozí zrovna tu sobotu oslavovali. A ve všech činnostech vykonávaných tou dobou, pociťovala radost z nově nabývaných vědomostí o duši.

O setkáních, cylindrech a duchovním štěstí

13. března 2011 v 18:16 | Achája Eressiel |  Happiness Is a Warm Gun
Dlouho a dlouho jsem se těšila na ples naší střední. Přestože se nakonec nemohl dostavit žádný můj doprovod, a že jich bylo, nemohlo mi to zkazit náladu. A možná to tak nakonec bylo lepší.
Je to zvláštní pocit, účastnit se jako absolvent a potkávat známé tváře i spoustu neznámých. Některé drahé spolužáky jsem od maturity potkala několikrát, pár dokonce často, A krásné na takové akci je, že se ukáží i ti zdaleka.
Možná proto jsem většinu večera trávila s těmi vzácnějšími návštěvníky, než s těmi, kteří mi jsou opravdu blízcí, ale vídáme se často.

To by bylo, jako ogrilovat si naši kočku.

7. března 2011 v 20:51 | Achája Eressiel |  Proud Vědomí
Nikdy jsem nebyla zrovna masožrout. Jako dítě jsem si výjimečně dopřála vepřové, paštiku, či salám. Nepamatuju se, že bych kdy měla hovězí a králičí či zvěřina se událi možná někdy z donucení.(Připadala bych si jako kanibal, jíst nebohé ovce a berany!) Zato drůbeží a rybí maso je u nás doma celkem běžná věc.
U mě ale všeho kromě dvou posledních s přibývajícím věkem začalo ubývat. Kromě toho, že mi to nikdy zrovna nechutnalo, začala jsem nad jídlem asi moc uvažovat.
banner azheimer
TOPlist
Eastern Dragon Egg on Dragonadopters
Western Dragon Egg on Dragonadopters

Dark Dragon Egg on Dragonadopters
Strider on Dragonadopters

Western Dragon Egg on Dragonadopters
Dino Egg on DragonadoptersWestern Dragon Egg on Dragonadopters

Plesiodragon Egg on Dragonadopters